Tehnikas sagatavošana ziemas apstākļiem

Pirms diennakts vidējā temperatūra noslīd zem nulles atzīmes, tehnika, kas tiks darbināta arī ziemā (ekskavatori, traktori, piekabes, u.c.), ir rūpīgi jāsagatavo. STOKKER AGRITECH servisa speciālisti iesaka veikt šādas darbības:

1) Pārbaudi akumulatora baterijas stāvokli, spaiļu tīrību un elektrolīta blīvumu. To var izdarīt ar blīvuma mērītāju vai redzēt diagnostikas lodziņā.

2) Pārbaudi dzesēšanas šķidruma stāvokli un sasalšanas temperatūru. JCB tehnikas ražotājs iesaka dzesēšanas šķidrumu mainīt ik pēc diviem gadiem vai 2000 m/h.

3) Pārbaudi, kādi ir dzinēja, transmisijas, hidraulikas un bremžu eļļas maiņas intervāli. Ja maiņas termiņš (pēc ražotāja noteiktā grafika) jau tuvojas beigām, vēlams to savlaicīgi nomainīt, izmantojot ziemai piemērotus šķidrumus un eļļas. Latvijas ziemām JCB ražotājs iesaka izmantot JCB EP 5W40 dzinēja eļļu. Tā ļaus bez problēmām iedarbināt dzinēju līdz pat -30 grādu temperatūrā.

4) Ja tehniku paredzēts ekspluatēt pa koplietošanas ceļiem, kuri būs kaisīti ar sāli, ieteicams pārbaudīt tehnikas krāsojumu. Nepieciešamības gadījumā tas jāatjauno. Elektrisko savienojumu kontakti jāapstrādā ar speciāliem līdzekļiem, lai tajos neiekļūtu ūdens.

5) Tiklīdz jāsāk lietot ziemai paredzēta degviela, jānomaina degvielas filtri un jānolej kondensāts. Ieteicams rezervē turēt pilnu degvielas tvertni, jo tas samazinās kondensāta veidošanos tvertnē un nebojās (nepiesārņos) degvielas sistēmu.

6) Pārliecinies par kvēlsveču vai sildelementu, kā arī dzinēja sildītāju darbību.

7) Pārbaudi kabīnes apsildes ierīces darbību.

8) Nomaini logu šķidrumu pret ziemas apstākļiem paredzētu, kā arī uzklāj durvju gumiju silikonus.

Categories: