SIA “Saldus AGRO” novērtē STOKKER AGRITECH piedāvāto tehniku

SIA “Saldus AGRO” ir lauksaimniecības ražošanas uzņēmums, kas savu darbību sāka 2012. gadā un dažu gadu laikā strauji kāpināja ražošanas jaudas. Uzņēmums apsaimnieko 2600 hektāru lauksaimniecības zemes un nodarbojas ar ziemas un vasaras kviešu, rapša un miežu audzēšanu pārtikai un lopbarībai. Pilnvērtīgai lauksaimnieciskās ražošanas nodrošināšanai tiek izmantota graudu kalte, kas nodrošina graudu kaltēšanu un uzglabāšanu.

Tāpat kā lielākajai daļai graudkopības uzņēmumu, pagājušais gads uzņēmumam bijis veiksmīgs. Kaspars Zubavičs, SIA “Saldus AGRO” ražošanas vadītājs pagaidām izvairās prognozēt šī gada ražu, bet uzskata, ka ražīgumu ietekmē laikapstākļi, pareizās tehnikas izvēle un veiksme. Pats galvenais, lai tehnika būtu uzticama un savlaicīgi būtu iespējams paveikt to, kas attiecīgajā brīdī nepieciešams. Kā saka Kaspars – pareizās tehnikas izvēle ļauj brīvdienas atpūsties! SIA “Saldus AGRO” savu apsaimniekoto zemi apsēj ar vienu sējmašīnu – PÖTTINGER Terrasem C8 Artis Plus, kas ir viena no lielākajām šī ražotāja piedāvātām sējmašīnām. Tiek izmantotas arī PÖTTINGER disku ecēšas Terradisc 6001 T. Ņemot vērā to, ka uzņēmumā pirms tam tikusi izmantota cita zīmola tehnika, visvairāk pārsteigusi PÖTTINGER darbspēja un izturība – kopš 2013.gada nav bijusi nepieciešamība pēc remonta. Izvēle par labu šī ražotāja tehnikai tolaik kritusi, pateicoties gan cenai, gan tehnikas specifikācijai, gan dzirdētajām atsauksmēm. SIA “Saldus AGRO” pārstāvis uzskata: “Izdarītajā izvēlē nav nācies vilties ne brīdi, jo tehnika sniedz ne tikai augstu ražīgumu un ir uzticama, bet arī nodrošina precīzu izsēju, kā arī vienmērīgu un kvalitatīvu sējumu sadīgšanu. Pateicoties tam, labvēlīgos laikapstākļos un izdarot visu nepieciešamo, saimniecībā tiek iegūtas augstas graudaugu ražas.”

Kaspars stāsta: “Uzņēmums šogad plāno iegādāties divus New Holland kombainus, JCB 4CX iekrāvēju – ekskavatoru un Berti pļaujmašīnu. Tehnikas izvēlē liela loma ir dzirdētajām lauksaimnieku atsauksmēm, kā arī uzticamam tirgotājam. New Holland kombainus izvēlējāmies, jo mums ļoti svarīga ir sadarbība ar servisu un tirdzniecības pārstāvi. Stokker Agritech serviss ir blakus, vienmēr pieejams un atsaucīgs – tas ir ļoti būtiski karstajā ražas novākšanas laikā. Tirdzniecības pārstāvis Gatis vienmēr ir bijis atsaucīgs un palīdzējis atrisināt jebkuru situāciju. Savukārt JCB jau ir zināma un pārbaudīta vērtība, jo mūsu mātes uzņēmumam jau bijusi pozitīva pieredze ar JCB 3CX un paši lietojam JCB teleskopisko iekrāvēju.” SIA “Saldus AGRO” attīstības plāni saistīti ar graudu pirmapstrādes kompleksa būvniecību, kas ietvers graudu attīrīšanu, kaltēšanu un uzglabāšanu, lai tādējādi varētu pilnīgāk un efektīvāk nodrošināt lauksaimniecisko ražošanu.

PÖTTINGER Terrasem sējmašīnas ar mulčēšanas funkciju veic augsnes apstrādi, stiprināšanu un sēšanu. Efektīvās un kompaktās disku ecēšas, unikālie piespiedējriteņi, kā arī sēšanas rindu veidošana nodrošina vislabākos darba rezultātus. Terrasem C salokāmās versijas trīsdaļīgā konstrukcija veic augsnes kopēšanu visā darba platumā. Saliekamās disku ecēšas, piespiedēja un sēšanas elementi pielāgojas zemes kontūrām. Četrpunktu šarnīrs starp sēšanas siju un piespiedēju ļauj precīzi kontrolēt lemešus traktora braukšanas virzienā. Platie kopētāja riteņi virza dubulto disku lemešus, lai radītu precīzu sēšanas dziļumu.

Tehnoloģija

Dozēšanas sistēma – maksimāla precizitāte
• Dozatoram ir elektriskā piedziņa, ko kontrolē radara sensors vai ISOBUS signāls no traktora.
• Neierobežota ātruma regulēšana, automātiska sēšanas riteņa sistēma ar dozēšanas funkciju.
• Vienkārša kalibrēšana ar praktisku kalibrēšanas maisu; kalibrēšanas pārsegu kontrolē sensors.
• Slīdošais iztukšošanas mehānisms ļauj pilnībā iztukšot sēklu tvertni.
Kombinētais piespiedējveltnis un šasija
• Šasija ir aprīkota ar platām riepām augsnes nostiprināšanai, katra riepa nosedz četras sējas rindas.
• Pagriežoties svars tiek izkliedēts uz riteņiem, saudzējot augsni.
• Pa koplietošanas ceļiem agregāts tiek pārvietots uz četriem riteņiem, no kuriem divi tiek pacelti, lai uzlabotu stabilitāti.
Dubultdisku lemesis rūpīgi veidotai vagai
• Katru no sējas lemešiem virza kopētājritenis, kas palīdz veidot vienādu sēšanas dziļumu.
• Dziļuma regulēšana notiek centrāli, lemeša hidrauliskais spiediens ir starp 40 un 120 kg.
• Gumijas elementi, kuriem nav vajadzīga apkope, ļauj katram elementam brīvi kustēties.

Categories: