5. jūnijā atklāts Stokker Agritech tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu centrs Saldū

Pēc 10 mēnešus ilgas rekonstrukcijas 5. jūnijā svinīgā pasākumā tika atklāts jaunākais Stokker instrumentu un Stokker Agritech tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu centrs Saldū. Tas ir jau trīspadsmitais Stokker centrs Latvijā, kas arī noslēdz pēdējo divu gadu laikā īstenoto projektu par vairāku jaunu tehnikas centru izveidi dažādos reģionos – Rīgā, Gulbenē, Talsos un Saldū. Vērienīgajā Saldus centra rekonstrukcijā tika ieguldīti ~3 miljoni eiro, un līdz ar to kopējais investīciju apjoms, realizējot jauno centru izveides projektu, ir sasniedzis ~ 5milj. eiro.

Saldū rekonstruētās ēkas platība ir 2000 m2, savukārt kopējā teritorijas platība ir mērāma gandrīz 10 000 m2. Šobrīd ir noslēgti arī telpu nomas līgumi ar citiem uzņēmumiem – Hydroscand un Wurth –, attīstot šo teritoriju kā industriālā parka teritoriju Saldus pilsētā.

Stokker Agritech smagās tehnikas servisa platība jaunajā centrā sasniedz 700 m2, kļūstot par lielāko smagās tehnikas servisu Kurzemes reģionā ar iespēju vienlaikus remontēt 8 smagās tehnikas vienības. Palielinoties servisa jaudai, ir plānots arī būtiski uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti un kapacitāti. Ievērojami palielināta ir arī rezerves daļu noliktavas platība, tādējādi nodrošinot labāku tūlītēju rezerves daļu pieejamību. Ēkai ir izbūvēts otrais stāvs, kurā izvietotas biroja un darbinieku atpūtas telpas.

Stokker tirdzniecības un noliktavu telpu platība ir 500 m2, līdz ar to uzņēmums var būtiski paplašināt piedāvāto preču klāstu. Tā kā Latvijas uzņēmumu vidū arvien pieprasītāks kļūst profesionāls un kvalitatīvs darba apģērbs un apavi, šī ir šobrīd visstraujāk augošā Stokker produktu kategorija. Atbilstoši šai tendencei Saldus centrā, tāpat kā citos Stokker veikalos pēdējo gadu laikā, ir izveidota atvērta, plaša darba apģērba, apavu un individuālās aizsardzības līdzekļu zona ar pielaikošanas iespēju. Veikala piedāvājumā ir arī plašs rokas instrumentu, elektroinstrumentu, dārza un meža tehnikas, tīrīšanas iekārtu, smērvielu, metināšanas tehnikas, celtniecības tehnikas un komunālās tehnikas produktu klāsts.

Jaunais tirdzniecības un servisa pakalpojumu centrs Saldū ir arī krietni energoefektīvāks un ilgtspējīgāks, jo ir aprīkots ar 158 saules paneļiem, kuru kopējā jauda pārsniedz 70kW. Ar saules paneļu saražoto elektroenerģiju plānots segt no 35% līdz pat 90% no konkrētā centra gada elektroenerģijas pašpatēriņa, būtiski paaugstinot uzņēmuma konkurētspēju un samazinot CO2 izmešu daudzumu vidē.

Šis ir viens no sešiem tirdzniecības un servisa pakalpojumu centriem, kuros saskaņā ar SIA Energrid kopīgi izstrādāto projektu paredzēts uzstādīt saules paneļus. Šis elektroenerģijas ražošanas risinājums jau kādu laiku sekmīgi darbojas Jelgavā un Jēkabpilī, un pēc vēl plānotās investīciju projekta īstenošanas Liepājā, Rīgā un Valmierā uzņēmuma kopējā elektroenerģijas ražošanas jauda sasniegs 650 kilovatus (kW).

Šī energoefektivitātes paaugstināšanas projekta ietvaros jaunajā Saldus centrā ir izveidota arī elektroauto uzlādes stacija ar iespēju vienlaikus uzlādēt divus elektroautomobiļus. Šāda stacija jau darbojas arī Stokker centrā Jelgavā. Abas uzlādes stacijas ir pieejamas jebkuram elektroauto īpašniekam jebkurā diennakts laikā. Samaksāt par izmantoto elektroenerģiju var ar mobilās aplikācijas starpniecību, tomēr Stokker un Stokker Agritech klientiem ir īpaša priekšrocība – kamēr klients iepērkas vai izmanto servisa pakalpojumus, viņš var uzlādēt savu auto bez maksas.

Jaunā tirdzniecības un servisa centra būvniecība Saldū tika sākta 2023. gada maijā un ilga 10 mēnešus. Centru projektēja un autoruzraudzību veica SIA Arhitekta Imanta Timermaņa birojs, savukārt ģenerālbūvnieks bija SIA AJ Meistars.

Saldus filiāles rekonstrukcijas gaita īsā video atskatā:

Categories: