Rīgā norisināsies vērienīgs Latvijas simtgades pasākums “Lauki ienāk pilsētā”

2018. gada 8. septembrī, Rīgā, 11.novembra krastmalā no plkst. 10.00 līdz 20.00 Latvijas simtgades svinību ietvaros notiks lielpasākums “Lauki ienāk pilsētā”. Pasākuma dalībnieki pārstāv nozīmīgākās lauksaimniecības jomas, produktus, pakalpojumus un ar lauksaimniecību saistītas izglītības iestādes, kopā veidojot stāstu par Latvijas lauku vēsturi un mūsdienīgu saimniekošanu un dzīvi laukos.

Pasākuma apmeklētāji tiek aicināti iepazīt dzīvi un darbu Latvijas laukos, jauniešu izglītības iespējas, modernākās tehnoloģijas, graudkopību, lopkopību, dārzkopību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, bioloģisko lauksaimniecību un amatniecību. Būs arī degustācijas un mājražotāju tirgus, daudzveidīga kultūras programma, dažādi konkursi un īpaša izsole. Diena sāksies ar lauksaimniecības tehnikas parādi, kurā no Rīgas Motormuzeja cauri Rīgai uz 11. novembra krastmalu brauks vēsturiskā un mūslaiku lauksaimniecības tehnika, parādot tehnikas attīstību Latvijas 100 gadu laikā.

Ikvienā no pārstāvētajām jomām katrs pats varēs pamēģināt, piedalīties, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Būs iespējams piedalīties produktu tapšanā – uzzināt, kā rodas piens, top maize, kas nes medu. Šī ir iespēja pašā Rīgas centrā ieraudzīt īstas graudu kaltes un 7m augstu graudu glabāšanas torni, izpētīt traktoru, iekāpt kombainā, apskatīt mājlopus.
Pasākuma rīkotāji īpaši aicina jauniešus no pilsētām un reģioniem izzināt lauksaimniecības izglītības iestāžu piedāvājumu, kas paver plašas iespējas ražīgi strādāt un ienesīgi saimniekot Latvijas laukos.
Pasākumu organizē Zemkopības ministrija un „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai”, piedaloties zemnieku saimniecībām un lauksaimniecības uzņēmumiem, valsts institūcijām, izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām. Rīkotāji aicina ikvienu 8. septembrī doties uz 11. novembra krastmalu un kopā svinēt mūsu simtgades svētkus. Pasākums apmeklētājiem ir bez ieejas maksas.
Nodibinājums „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” rīko pasākumus un veic darbību, lai veicinātu lauksaimniecības un lauku attīstību Latvijā, parādītu dzīves un darba iespējas laukos, iepazīstinātu ar Latvijā izaudzēto, ražoto un pārstrādāto, popularizētu laukus, lauksaimniecības sasniegumus un attīstību.

STOKKER AGRITECH 8. septembra pasākumā būs pārstāvēts ar Latvijas simtgades traktoru, kura projekts aizsākās jau 2017.gadā un konkursa kārtībā tika noskaidrots labākais “Latvijas simtgades traktora” dizains, kurš tika realizēts dzīvē. Kā izskatās Latvijas simtgades traktors? To ikviens apmeklētājs varēs apskatīt pasākumā 11. Novembra krastmalā. Vēl mums ir senāks un nu jau kā muzeja eksponāts – Fordson Major traktors, kurš tika ražots laika posmā no 1952-1958.gadam. Šis traktors ir bijis viens no mūsdienu New Holland traktora pirmsākumiem, tāpēc jo īpaši svarīgs un atjaunots tas apskatāms mūsu Jelgavas centrā, bet par godu Latvijas simtgadei un pasākumam “Lauki ienāk pilsētā”, to labprāt parādīsim plašākai auditorijai Rīgā. Lai būtu interesanti ne tikai traktoru un kombainu faniem, tiem, kam patīk moto tehnika, būs iespēja apskatīt mūsu jaunāko braucamrīku – New Holland Blue Power triciklu. Un protams uz katras tehnikas jums būs iespēja nobildēties un iejusties vadītāja lomā! Atnāc un sajūti!

Categories: