PÖTTINGER TEGOSEM sējmašīna

PÖTTINGER TEGOSEM starpkultūru sējmašīnu izmanto apvienojumā ar PÖTTINGER rugaines lobītājiem vai disku ecēšām, kas nodrošina augsnes sagatavošanu un starpkultūru izsēju vienā piegājienā. TEGOSEM var uzstādīt uz traktoru sakabēm, kā arī to var izmantot kā velkamo iekārtu, kas aprīkota ar montāžas punktiem un iekraušanas platformu. Sēklu tvertne, iekraušanas platforma un pakāpieni ir savstarpēji saistīti, kopā veidojot kompaktu elementu, kas pilnībā atbilst jaunajām EK direktīvām un drošības normatīviem. TEGOSEM var arī uzstādīt iekārtām ar aizmugurējiem zaru veltņiem.

Precīzā izkliedēšana
TEGOSEM izmanto, lai sētu dažāda veida sēklas, sākot ar sinepju sēklām, zāli un rapša sēklām, un beidzot ar pupām un zirņiem. Dozēšanas sistēmai ir elektriskā piedziņa. Standartā tiek nodrošinātas divas dažādas dozēšanas vārpstas, kas nodrošina precīzu izkliedēšanu arī ar ļoti mazu sēklu plūsmas ātrumu. Sēklas tiek pneimatiski izkliedētas, izmantojot izkliedēšanas plātnes, kas nodrošina precizitāti neatkarīgi no vēja stipruma. Izkliedēšanas plātnes var noregulēt, pagriežot vārpstas. Pūtēja piedziņas sistēma ir elektriska un darbojas līdz četru metru darba platumam. Tā ir hidrauliska, ja platums pārsniedz 5 metrus. Velkamie agregāti ir pieejami tikai ar hidrauliskajiem pūtējiem. Kalibrēšana ir vienkārša – to var sākt ar vienkāršu pogas spiedienu. Ieteicamais kalibrēšanas ilgums ir apmēram 20 sekundes. Standarta aprīkojumā ietilpst kalibrēšanas maiss.

Iekārta un tās darbība
Jaunais TEGOSEM standartā ir aprīkots ar intuitīvu kontroles termināli, kas regulē un uzrauga dozēšanas vārpstu un veic elektronisku sēklu plūsmas ātruma regulēšanu. Dozēšanas vārpsta tiek kontrolēta elektroniski, neatkarīgi no braukšanas ātruma, kā arī to var neierobežoti regulēt no traktora kabīnes. Kontroles terminālī ir arī redzams padeves apjoms uz vienu hektāru (kg/ha), sagatavošanas funkcija, pagriezienu kontroles sistēma, tvertnes iztukšošanas funkcija, automātiskā kalibrēšana un kopējo stundu, dienas darba stundu, kopējo hektāru un dienas hektāru skaitītāji. Uz sējmašīnas atrodas arī kalibrēšanas poga, kas padara lietošanu ērtāku. Sēklu tvertnes uzpildes līmeņa indikators, DGPS pārvietošanās ātruma sensors, augšējās sakabes sensori un šasija dozēšanas sākšanai/beigšanai un iekraušanas platforma ir tas, kas padara TEGOSEM tik tiešām unikālu. Hidrauliskie pūtēji ir aprīkoti ar spiediena regulētāju, kas nodrošina netraucētu iedarbināšanu pēc katra gājiena. Divas dozēšanas vārpstas (smalkā un raupjā) var savstarpēji mainīt bez papildu instrumentiem.

PÖTTINGER daudz uzmanības pievērš pieejamībai un vienkāršai uzpildei. Tādēļ iekārtām ar nekustīgu trīspunktu uzkari sējmašīna tiek uzkarināta uz aizmugurējā veltņa, bet iekārtām ar salokāmo trīspunktu sakabi tā tiek uzkarināta uz vieglās uzkares (sēklu tvertnes tilpums 200 l). Velkamajiem rugaines lobītājiem vai disku ecēšām TEGOSEM (500 litri) tiek uzkarināts uz jūgstieņa. Šaurā tvertne atrodas priekšpusē, kur tās masa iedarbojas uz aršanas elementiem un jūgstieni, lai tas būtu labāk pasargāts no trīcēšanas. TEGOSEM tehniskās prasības – nepieciešama 3-punktu ligzda (visu modeļu kontrolei, kā arī pūtēja motoram modeļiem ar 3 un 4 metru darba platumu), hidrosavienojums ar bezspiediena atgriezenisko līniju (BG 4) hidrauliskajiem pūtējiem iekārtām ar 5 m darba platumu vai vairāk un visām velkamajām iekārtām. TEGOSEM nevar uzstādīt velkamajām un saliekamajām iekārtām!

Categories: