Pirmā PÖTTINGER Novacat A10 pļaujmašīna Latvijā!

Jauns pļaujas standarts – efektīvi, izdevīgi un ērti! Pirmā PÖTTINGER Novacat A10 pļaujmašīna Latvijā jau strādā ar pilnu jaudu. Šī pļaujmašīnas versija ir ar gliemežtransportieriem aiz pļaušanas sijām, viena vāla veidošanai visā pļaujmašīnas darba platumā.


Pöttinger piedāvā jauno NOVACAT A10 pļaujmašīnas kombināciju, kas aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām. NOVACAT A10 – tie ir jauni kalpošanas laika, stabilitātes, izdevīguma un ērtības standarti.

NOVACAT A10 var izmantot kā frontālo/aizmugurējo kombināciju (savienojums 3 vai 3,5 m frontālajai pļaujmašīnai), kas ir ļoti daudzpusīga: 400 mm nobīde uz sānu funkcija nodrošina ideālu pārklāšanos un izcilu pļaušanas kvalitāti. Darba stāvoklī, paceltu siju, lielais 55 centimetru atstatums līdz zemei, nodrošina netraucētu darbību arī virzoties pār iepriekš nopļauto zāles masu. Jaunā Y DRIVE transmisija un hidrauliskā NONSTOP LIFT drošības sistēma abās pusēs padara šo modeli unikālu.

Pļaujmašīnas kombinācija ir pieejama kā parastā disku pļaujmašīna un ED tipa zaru kondicionieri vai RCB veltņu tipa kondicionieri. Tuvākā nākotnē pļaujmašīnai būs pieejama arī versija ar gliemežtransportieriem aiz pļaušanas sijām, viena vāla veidošanai visā pļaujmašīnas darba platumā.

NOVACAT A10 ir aprīkots ar izturīgu rāmi un ātro sakabi, kas piemērota III un IV kategorijas sakabēm. Kopā ar 3 m frontālo pļaujmašīnu ir iespējams 8,8 līdz 9,56 metru darba platums. Šajā gadījumā centrālais atstatums starp abām pļaušanas sijām ir 1,8 līdz 2,6 metriem. Kopā ar 3,5 metru frontālo pļaujmašīnu iespējams darba platums no 9,26 līdz 10,02 metriem. Šeit centrālais atstatums starp abām pļaušanas sijām ir 2,3 līdz 3,1 metram.

Y DRIVE – Jaunās paaudzes transmisija

Ar jauno Y DRIVE reduktoru, pļaušanas siju piedziņai ir iespējams izmantot garākus kardānus, kā rezultātā samazinās kardānu darbības leņķis. Piedziņas drošības sajūgi ir izvietoti uz pašu reduktoru, kā rezultātā ir samazinājušās vibrācijas no pļaujmašīnas piedziņas mehānisma.

Rezultātā izveidojas vienmērīgas darbības sistēma, kas nodrošina paaugstinātu jaudu arī sarežģītos darba apstākļos, kā arī tad, kad sijas tiek paceltas, veicot pagriezienus. Tas arī ievērojami pagarina kalpošanas laiku.

NONSTOP LIFT – jauna hidrauliskā šķēršļu aizsardzības sistēma

NONSTOP LIFT ir inovatīva tehnoloģija, kas pasargā pļaušanas siju sadursmē ar šķēršļiem. Šī sistēma, kas uzstādīta abās pusēs, efektīvi pasargā pļaušanas siju. Pļaujmašīnas rāmji ir savienoti ar šarnīra veida savienojumu, kurus darba pozīcijā notur hidrauliskas cilindri. Darba spiedienu uzrāda ērti novietota spiediena skala, kas ir viegli regulējama. Pļaujmašīnas sijai saduroties ar šķērsli, sijas virzās uz pļaujmašīnas aizmuguri un tajā pašā laikā sijas priekšēja daļa tiek pacelta uz augšu. To visu nodrošina trīsdimensiju aizsardzības sistēma.

Pārbaudīta kvalitāte – NOVACAT pļaušanas sija

NOVACAT pļaujmašīnas kombinācijas darbības pamatā tiek izmantota reālos darba apstākļos pārbaudīta pļaušanas sija ar ātri maināmo nažu sistēmu. Konusveida disku virsma, uzlabotā pretgriezēju zona un asmeņu pārklāšanās nodrošina izcilu masas plūsmu, lieliskus pļaušanas rezultātus un vāla aizsardzību.

Kompakts izmērs, aizņem maz vietas

Transportēšanai pa ceļu pļaujmašīna tiek hidrauliski salikta un nofiksēta transporta pozīcijā. NOVACAT A10 transporta augstums ir 4 m, bet transporta platums 2,7 vai 3,15 m. Atstatums virs zemes kā minimums ir 28 cm. Tā kā centrālais rāmis transporta pozīcijā atrodas zemākajā punktā, transmisija ir pasargāta no svarīgu tās detaļu bojājumiem. Komplektā pieejami arī stāvēšanas statīvi, kas ļauj NOVACAT A10 glabāt paceltā pozīcijā, kas aizņem maz vietas.

Vienkārši kontrolējams apkopes process

Pļaujmašīnas kombinācija standartā ir aprīkota ar SELECT CONTROL termināli (nepieciešams divpusējas darbības hidropieslēgums). Ar šo vadības termināli ir iespējams sagatavot pļaujmašīnu darbam vai transportam, mainīt siju sānu nobīdes attālumu, vadīt sanu aizsargu pacelšanu un nolaišanu.

Papildus pieejams POWER CONTROL terminālis, kas nodrošina siju hidraulisku atslogošanu, ISOBUS savienojamība, frontālās pļaujmašīnas vadība no pults, kā arī darba platuma kontrole, izmantojot traktora stūres leņķu sensoru signālu.

Abiem termināļiem ir integrētas apkopes kontroles funkcijas. Atkarībā no pļaujmašīnas piedziņas vārpstas darbības laika, kontroles panelis rāda, kāda veida tehnikas apkope ir jāveic.

Eļļošanas intervāls (eļļošanas punkti, cilindri, kardani, utt.) ir 50 darba stundas, bet eļļas maiņas intervāls (reduktori un pļaušanas sija) ir 250 darba stundas.

Augstākās kvalitātes pļaušana, stabilitāte, izdevīgums un ilgs kalpošanas laiks ir pasaules vadošā frontālo pļaujmašīnu ražotāja Pöttinger modeļa NOVACAT A10 raksturīgākās iezīmes.

 

Plašāka informācija par PÖTTINGER agregātiem:

Vilis Vindelis
Produktu Vadītājs

Paula Lejiņa iela 2,
Jelgava, LV-3004, Latvija
Mob: +371 29 28 56 14
E-pasts: vilis.vindelis@stokker.com

Categories: