New Holland NHDrive autonomā traktora koncepcija – būtisks pavērsiens lauksaimniecībā

t8_nhdrive_16_004

30.augustā ASV populārajā Farm Progress Show brīvdabas izstādē New Holland atklāja jauno New Holland NHDrive autonomo traktoru, kas veic dažādus lauksaimniecības darbus gan dienā, gan naktī bez operatora klātbūtnes. Tas spēj autonomi sasniegt lauku pa iebrauktu ceļu, lai varētu strādāt ar citu autonomo tehniku vai tehniku, kuru vada operators. Traktoram ir kabīne, kas nozīmē, ka to var vadīt arī operators, tādā veidā nodrošinot maksimālu elastību.

Pirmajā acu uzmetienā T8 Blue Power traktors izskatās, kā standarta traktors, taču noskatoties New Holland YouTube video* par šo jaunā koncepta traktoru top skaidras visas jaunā traktora iezīmes. Ar pilnībā autonomo tehniku New Holland ir ielūkojušies lauksaimniecības nākotnē, parādot to, kāda varētu būt lauksaimniecība pēc vairākiem gadiem.

Attīstība, kas balstīta uz efektivitāti un ilgtspēju

New Holland NHDrive autonomā traktora koncepciju ir radījis CNH Industrial sadarbībā ar Autonomous Solutions Incorporated (ASI), kas ir nozares līderis bezceļa autonomo risinājumu ražošanā. Tas ir transportlīdzeklis, kas tiek vadīts bez operatora klātbūtnes kabīnē, ar datora vai planšetes palīdzību. Tas lauksaimniekiem ļauj piekļūt gan traktora, gan agregāta datiem no jebkuras vietas, nepametot savas automašīnas vai ofisa komfortu, strādājot fermā, atrodoties mājās vai jebkurā citā vietā. Turklāt lauksaimnieki var pilnībā pārvaldīt savas tehnikas datus, kā to vienmēr ir nodrošinājis New Holland.

Ekrāns rāda traktora pārvietošanās maršrutu. Cits ekrāns rāda kameras attēlus (nodrošina četrus reāllaika attēlus vienlaicīgi (divi priekšā, divi aizmugurē)). Vēl viens ekrāns ļauj uzraudzīt un izmainīt galvenos tehnikas un agregātu parametrus, piemēram, dzinēja apgriezienus, degvielas līmeni un agregāta iestatījumus, sēšanas apjomu vai arkla darba jaudu. Traktora maršrutu var iestatīt jau iepriekš, ja tas pārvietojas pa koplietošanas ceļu uz lauku.

New Holland veidotajā video NHDrive traktors ir aprīkots ar sējmašīnu, kā arī tas spēj veikt autonomu sēšanu tieši aiz kombaina. Izmantojot speciālu aplikāciju, traktora un agregāta parametrus var nepārtraukti uzraudzīt un kontrolēt, kā arī nepieciešamības gadījumā izmainīt.
NHDrive traktors var strādāt 24 stundas dienā, 7 dienas nedēļā. Tas samazina riskus, kas rodas cilvēka kļūdu dēļ, jo traktors seko iepriekš noteiktam un pielāgotam darba plānam. Traktors spēj sasniegt augstāku ražīguma un darba efektivitātes līmeni nekā tradicionālie traktori. NHDrive traktors pilnībā izmanto īsos ražas novākšanas periodus, strādājot gan dienā, gan naktī. Nākotnē NHDrive traktors ar piekabi spēs pilnībā autonomi novākt graudu ražu, veicot arī tās izbēršanu, transportēšanu un pārkraušanu.

Divi traktori vienā: maksimāla daudzpusība

NHDrive traktors ir aprīkots ar kabīni, kas ir pilnībā identiska standarta T8 kabīnei. Tas nozīmē, ka traktoru var vadīt operators, lai veiktu darbu, kur pilnīga autonomija vēl nav iespējama, piemēram, darbā ar frontālo iekrāvēju vai pārvietojoties lielā ātrumā.
New Holland NHDrive traktors pilnībā izmanto PLM (Precision Land Management) tehnoloģijas precīzai lauksaimniecības darbību veikšanai. Šī atvērtā tehnoloģija apvienojumā ar PLM stratēģiju ir vienkārša un ātri apgūstama.
NHDrive traktors seko iestatītam maršrutam uz lauka. To automātiski rada programmatūra, kas ņem vērā lauka izmēru un formu, uz tā esošos šķēršļus, kā arī izmantojamā agregāta platumu. Turklāt tā ir pilnībā savietojama ar PLM risinājumiem. Nākotnē šī sistēma spēs izmantot iepriekš uzkrātus ražas novākšanas datus un veikt maksimāli precīzas darbības gadu pēc gada. Rezultātā tiek iegūta uzlabota darba efektivitāte, bet darbs tiek veikts ar maksimālu ražīgumu īsajos ražas novākšanas periodos.
NHDrive traktoru var izmantot ar citām autonomajām iekārtām, kā arī ar iekārtām, kuras no kabīnes kontrolē operators.
Radara, LiDAR (diapazona lāzeru) un RGB kameru kombinācija ļauj NHDrive traktoram atpazīt dažādus uz lauka esošos šķēršļus. Ja konstatēts, ka uz lauka ir šķērslis, traktors pārraida ziņojumu uz lietotāja interfeisu, kur par darbu atbildīgā persona var izlemt, kā traktoram izvairīties no šķēršļa vai apbraukt to.
Domājams, ka nākotnē visus traktoru modeļus, kā arī citus lauksaimniecības agregātus varēs aprīkot ar NHDrive tehnoloģiju. Turklāt, iespējams, ka plānotajiem autonomajiem traktoru modeļiem vairs nebūs operatora kabīnes.

Piezīme: New Holland autonomie traktori ir koncepcija, kuru vēl nav plānots laist tirgū. Šie modeļi tiks laisti tirgū, ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un likumdošanu šajā nozarē.

Categories: