New Holland jaunie produkti un inovācijas izstādē Agritechnica 2023

New Holland prezentēs vairākus būtiskus jaunumus starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē Agritechnica 2023, kas norisināsies no 12. līdz 18. novembrim Hannoverē, Vācijā. New Holland stendā (Halle 3, Stends A48) būs apskatāms visaptverošs produktu un pakalpojumu klāsts, tostarp jauninājumi un inovācijas lieljaudas un zemas jaudas traktoru segmentā, kombainu, specializēto traktoru, ruļļu prešu produktu grupās. Jau tapis zināms, ka New Holland ir kļuvis par gaidāmās izstādes inovāciju balvas laureātu, saņemot trīs medaļas – vienīgo komisijas piešķirto zelta medaļu un divas sudraba medaļas. Zelta medaļa tika piešķirta par kopējo jaunā Twin Rotor kombaina koncepciju, ar kuru interesenti tiks plaši iepazīstināti izstādē Agritechnica 2023. Abas sudraba medaļas saņēma New Holland jaunumi alternatīvas piedziņas traktoru klāstā: T7 Methane Power LNG (sašķidrinātā dabas gāze) un T4 Electric Power. Abi traktori pirmo reizi tika prezentēti CNH tehnoloģijām veltītajā pasākumā Tech Day 2022. gada decembrī Arizonā, ASV.

Revolucionārs jauns kombains

Sperot lielu soli intensīvākas ražas novākšanas tehnoloģiju virzienā New Holland izstādē Agritechnica 2023 iepazīstinās ar pilnīgi jaunu lieljaudas kombaina dizainu, kas ietvers virkni progresīvu jauno tehnoloģiju. Jaunais kombaina dizains tika izstrādāts New Holland globālajā ražošanas centrā Centre of Harvesting Excellence Zēdelgemā, Beļģijā, kur šie kombaini arī tiks ražoti. Pateicoties vismodernākajām automatizācijas iespējām, jaunais dizains paredz būtiski uzlabotu caurlaidspēju, maksimāli saudzīgu darbību, kulšanas laikā nezaudējot graudus un tos arī nesabojājot, kā arī lielāku degvielas ekonomiju, salīdzinot ar augsti novērtēto New Holland CR kombainu sēriju. Šīs sērijas modelis CR10.90 nu jau gandrīz 10 gadus – kopš 2014. gada 15. augusta – ir pasaules rekordists, astoņu stundu laikā iekuļot visvairāk kviešu graudu – 797,656 tonnas.

Tuvojoties 2025. gadam, kad gaidāma revolucionārās New Holland Twin Rotor™ tehnoloģijas 50. gadskārta, ražotājs ar to ir aprīkojis arī šo jauno graudu kombainu. Twin Rotor tehnoloģija, kas savulaik izraisīja apvērsumu graudu novākšanas tehnikas segmentā, nodrošina vismazāko sadrupušo graudu īpatsvaru tirgū.

New Holland ir izstrādājis jauno kombainu, jau paredzot virzienu, kādā attīstīsies prasības ražas novākšanas tehnikas iespēju jomā, kā arī ir ņēmis vērā klientu interesi par lielāku jaudu, augstāku veiktspēju un maksimālu graudu kvalitātes aizsardzību. Apzinoties, ka kultūraugu ražīgums un neparedzamie laika apstākļi var ļoti būtiski ietekmēt gan šī, gan arī nākamā gada ražu, New Holland inženieri apņēmās uzkonstruēt mašīnu, kas var nodrošināt maksimālu produktivitāti un novākt ražu ātri, lai nodrošinātu maksimālu graudu kvalitāti. Tas nozīmē, ka arī augsnes sagatavošanas darbi pēc ražas novākšanas un sēja var noritēt laikus, izmantojot lauku darbiem labvēlīgus laika apstākļus.

Ciešā rūpnieciskās projektēšanas un inženierijas komandu sadarbībā, ņemot vērā arī produktu un zīmola mārketinga speciālistu vīziju, tika radīts dizains, kas ir orientēts uz klientu vēlmēm un kura izstrādē formas jeb dizaina dēļ nav bijis jāziedo nekas no kombaina funkcionalitātes un iespējām. Šī darba rezultātā ir iegūts ikonisks, atsvaidzināts dizains, kas ir gan mūsdienīgs, gan arī klasisks. Ražas novākšanas nevainojamo gaitu simboliski akcentē eksterjera korpusa paneļus šķērsojošā dinamiskā zilā josla.

Vairāk jaudas. Vairāk inteliģento tehnoloģiju. New Holland prezentē jauno T7.340 HD ar PLM Intelligence

New Holland laiž klajā jaunu flagmaņa modeli savai T7 HD traktoru sērijai – T7.340 HD ar PLM Intelligence. Jaunais 340 ZS (maks.) traktors ir mantojis stilu un galvenās iezīmes no jau labi zināmajiem 288 ZS (maks.) T7.290 HD un 313 ZS (maks.) T7.315 HD traktoriem, kuri būs pieejami arī turpmāk, tomēr jaunajam modelim ir vairāk jaudas tajā pašā izmēru un svara kategorijā. Starp šī traktora priekšrocībām ir arī jaunās tehnoloģijas, kuras ir integrētas jaunajā T7.300 LWB — vislielākajā T7 HD sērijas traktorā.

HD sērijas modeļiem arvien pārliecinošāk apliecinot sevi lieljaudas traktoru segmentā, T7.340 HD tika aprīkots ar FPT Industrial ECOBlue™ HI-eSCR 2 Stage V NEF dzinēju, kuram ir 750 stundu servisa intervāli – par 50% garāki nekā vairumam konkurentu. Pateicoties uzlabotajai cilindra galvai, virzuļiem un dzesēšanas sistēmai, dzinēja maksimālais griezes moments ir 1353 Nm, un tas nodrošina maksimālo jaudu 340 ZS apmērā visos apstākļos, arī visizaicinošākajos jūgvārpstas pielietojumos. T7.340 HD ir vislielākā degvielas tvertnes ietilpība segmentā – 630 litri.

Pateicoties uzlabotajai piedziņai, lielākas priekšrocības nodrošina arī New Holland AutoCommand 50km/h pastāvīgi regulējamā transmisija. Tehnika ir aprīkota ar jaudīgāku hidraulisko bloku un jauniem pārnesumiem, kā arī ar lielākai noslodzei piemērotu aizmugurējo diferenciāli, kas padara zemes apstrādes darbus efektīvākus. Tā rezultātā tiek iegūta nevainojama lielas jaudas un vidēju gabarītu traktora manevrētspējas kombinācija, kā arī teicama jaudas un svara attiecība.

Agregātu darbināšanai ir paredzēta aizmugurējā sakabe ar 11 058 kg celtspēju, pēc izvēles uzstādāmā priekšējā uzkare ar 6016 kg celtspēju, kā arī līdz pieciem aizmugurējiem tālvadības vārstiem un līdz trim priekšējiem vārstiem ar attālinātu vadību. Šī aprīkojuma darbināšanai ir uzstādīta 165 vai pēc izvēles pieejamā 220 l/min slēgta kontūra hidrauliskā sistēma. Uzlabotās PTO piedziņas ātrumi sasniedz 540, 540E, 1000 un 1000E apgr./min, līdz ar to tā ir piemērota plašam klāstam dažādu pielietojumu, savukārt priekšējā PTO nodrošina 1000 un 1000E, kas ļauj taupīt degvielu, veicot vieglākus darbus ar mazāku jaudu.

Līdz ar abiem mazākajiem T7 HD traktoriem, arī jaunais T7.340 HD garantē visas tehnoloģiju priekšrocības, kuras sniedz nesen klajā laistais lielākais sērijas modelis T7.300 ar PLM Intelligence. Tas ietver integrēto lielo ķīpu presēšanas darbu kontroli, kas ne tikai garantē operatoram komfortablāku darbu, bet arī optimizē traktora un tam pievienotās preses sadarbību. Ķīpu preses darbības laikā tiek nodrošināti vienmērīgāki dzinēja un jūgvārpstas apgriezieni, kabīnes stabilitāte tiek palielināta par 15% un par līdz pat 12% sarūk degvielas patēriņš.

Tāpat kā citu T7 HD traktoru gadījumā, operators komfortabla darba vajadzībām var pielāgot galvenās vadības ierīces, regulēšanai izmantojot SideWinder Ultra roku balstu, standarta ar ISOBUS saderīgo IntelliView™ 12 collu skārienjutīgo termināli un pēc izvēles pieejamo otru IntelliView™ 12 ekrānu vēl precīzākai pielāgošanai, kā arī IntelliTurn™ un Headland Turn Sequencer II, lai nodrošinātu automātisku apgriešanos, stūrēšanu un agregāta darbināšanu lauka galā. Šīs funkcijas darbībai ir nepieciešama īpaša GPS atzīme lauka galā. 

Starp citām kabīnes komfortu pastiprinošām iezīmēm ir arī uzlabota skaņas izolācija (trokšņa līmenis samazināts līdz 66dBA, kas ir viens no labākajiem rādītājiem nozarē), vairāk vietas mantu glabāšanai un iespēja uzstādīt unikālo CentreView™ traktora datu displeju, kas sniedz visu būtiskāko informāciju vadītājam ērti pārredzamā vietā – stūres rata centrā. Active Comfort Ride™ kabīnes piekare nodrošina komfortu un produktivitāti gan laukā, gan braucot pa ceļu, savukārt uzlabotā klimata kontroles sistēma garantē maksimāli patīkamu vidi kabīnē. 360° LED apgaismojuma līdzekļu komplekts atvieglo darbu naktīs.

New Holland iepazīstina ar T7 Long Wheelbase ar Power Command transmisiju un PLM Intelligence

New Holland optimizē augsti novērtēto T7 Long Wheelbase traktoru klāstu ar jaunu Power Command Powershift transmisijas opciju, kas pieejama modeļiem līdz pat T7.260 LWB. Šī transmisija, kas ir pierādījusi savu izturību un uzticamību, piedāvā klientiem alternatīvu tehnoloģijas izvēli paralēli Auto Command transmisijai, kas ir iekļauta 2022. gadā izlaistā T7.300 Long Wheelbase modeļa aprīkojumā.

Dzinēja specifikācijas atbilst T7 LWB Auto Command modeļiem no T7.230 līdz T7.260, un tas pats ir attiecināms arī uz priekšrocībām komforta un tehnoloģiju ziņā. Starp šīm priekšrocībām ir arī iecienītā Horizon Ultra kabīne, kas, pateicoties 66 dBA trokšņa līmenim, ir visklusākā tirgū. Starp citiem uzlabojumiem ir arī jauna veida priekšējās piekares kontrole, , hidrauliskie tālvadības vārsti ar atvienošanas svirām un ietilpīgāka degvielas tvertne (465 litri).

Šajā modelī ir arī integrēti New Holland modernie Precision Land Management Intelligence risinājumi un digitālās tehnoloģijas, kas būtiski palielina tehnikas darba produktivitāti, tajā pašā laikā uzlabojot ražīgumu un samazinot nepieciešamos ieguldījumus.

Power Command modeļos ir iekļautas klasē vislabākās tehnoloģijas, piemēram, IntelliView12 displejs, IntelliTurn un Headland Turn Sequencer II, kas tagad ir papildināts ar GPS trigera aktivācijas punktu. Tehnika tagad ir aprīkota arī ar tehnoloģijām, kas ļauj saskaņoti pārvaldīt visu saimniecības rīcībā esošo tehniku. Šādu iespēju nodrošina, piemēram, jauna IntelliField funkcija, ar kuras palīdzību līdz pat 6 mašīnas, kas strādā vienā laukā, var dalīties ar informāciju reālajā laikā.

Turklāt T7 LWB Power Command traktoros ir integrēta arī ekskluzīvā Ground Speed Management II vadības sistēma, kas jau ir iekļauta arī godalgoto T6 Dynamic Command traktoru aprīkojumā.

Categories: