New Holland iepazīstina ar CR11 – jaunākās paaudzes līderi kombainu pasaulē

  • CR11 kombains ir pilnīgi jauns produkts, kas pārņēmis izcilās CR sērijas kombainu, tostarp rekordista CR10.90 labākās iezīmes, panākot vēl lielāku produktivitāti.
  • CR11 ir izstrādāts lielākam darba ražīgumam, mazākiem graudu zudumiem, uzlabotai atlikumu pārvaldībai un izteiktākai automatizācijai. Šīs iezīmes būtiski samazina graudu novākšanas procesa izmaksas.
  • Tiks ražots New Holland rūpnīcā Center of Harvesting Excellence Zēdelgemā, Beļģijā.
  • Tika prezentēts izstādē Agritechnica 2023.

Sperot lielu soli jaudīgāku ražas novākšanas iespēju virzienā, lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland Agriculture starptautiskajā lauksaimniecības tehnikas izstādē Agritechnica 2023 interesentus iepazīstināja ar jauno kombainu CR11, kas ietver virkni progresīvu jauno tehnoloģiju. Tās palīdzēs labības lielaudzētājiem samazināt izdevumus ražas novākšanas procesā, būtiski kāpinot rentabilitāti.

Jaunais kombaina dizains tika izstrādāts New Holland globālajā ražošanas centrā Centre of Harvesting Excellence Zēdelgemā, Beļģijā, kur šie kombaini arī turpmāk tiks ražoti. Pateicoties vismodernākajām automatizācijas iespējām, jaunais kombains nodrošinās daudz lielāku darba produktivitāti, maksimāli novēršot arī graudu zudumus, saglabājot graudu kvalitāti un perfekti pārvaldot kulšanas procesā radušos augu pārpalikumus.

Jaunais CR11 ir pārņēmis labākās iezīmes, kas raksturo spēcīgos CR sērijas kombainus, tostarp arī CR10.90, kurš nu jau gandrīz 10 gadus – kopš 2014. gada 15. augusta – ir pasaules rekordists, astoņu stundu laikā iekuļot visvairāk kviešu graudu – 797,656 tonnas.

Tuvojoties 2025. gadam, kad gaidāma revolucionārās New Holland Twin Rotor™ tehnoloģijas 50. gadskārta, arī jaunais CR11 piedāvā Twin Rotor koncepcijas priekšrocības, kas savulaik izraisīja apvērsumu graudu novākšanas tehnikas segmentā, nodrošinot vismazāko sadrupušo graudu īpatsvaru tirgū.

New Holland ir izstrādājis jauno kombainu, jau paredzot virzienu, kādā attīstīsies prasības ražas novākšanas tehnikas iespēju jomā, kā arī ir ņēmis vērā klientu interesi par lielāku jaudu, augstāku veiktspēju un maksimālu graudu kvalitātes aizsardzību. Apzinoties, ka kultūraugu ražīgums un neparedzamie laika apstākļi var ļoti būtiski ietekmēt gan šī, gan arī nākamā gada ražu, New Holland inženieri apņēmās uzkonstruēt mašīnu, kas var nodrošināt maksimālu produktivitāti un novākt ražu ātri, lai nodrošinātu maksimālu graudu kvalitāti.

Četri stūrakmeņi jaunam standartam ražas novākšanas jomā

Lielāka produktivitāte, praktiski novērsti zudumi, efektīvāka un rūpīgāka atlikumu pārvaldība un būtiski samazināta dīkstāve ir kā četri stūrakmeņi, uz kuriem tika balstīta CR11 izstrāde. Tas viss arī atbilst svarīgajam mērķim samazināt kopējās ražas novākšanas izmaksas, lai uzlabotu saimniecību rentabilitāti.

Pateicoties 775 ZS C16 dzinējam, 2×24 collu rotoriem, 20 000 litru ietilpības graudu bunkuram un 210 l/s izkraušanas ātrumam, CR11 būtiski palielinās darba ražīgumu līdz vēl nepieredzētam līmenim.

New Holland inženieri īpašu uzmanību pievērsa tam, lai jaunais kombains ražas novākšanas procesā nezaudētu graudus, tāpēc izstrādāja divkāršu tīrītavu. Jaunā Twin Clean tīrītava ietver divas tīrīšanas sistēmas, kas novietotas viena aiz otras. Tajā ietilpst divi augšējie sieti, divi apakšējie sieti, 2 tīro graudu transportieri un 2 spiediena sensoru komplekti, kas uzrauga tīrītavas noslodzi. Twin Clean, kas ir pasaulē pirmā šāda veida tīrītava, veic automātisku līmeņošanu un izlīdzināšanu, samazinot graudu zudumus gandrīz līdz nulles līmenim.

Novatoriskā atlikumu pārvaldības sistēma ir aprīkota ar jauna veida smalcināšanas un pelavu izkliedēšanas mehānismu, kas garantē izcilu smalcināšanas kvalitāti un vienmērīgu pārpalikumu izkliedēšanu līdz pat 18 metru platumam. Godalgotā Intellispread radara sistēma, kas 2022. gadā saņēma Agritechnica sudraba medaļu par inovācijām, automatizē izkliedēšanu, nodrošinot pilnīgu un vienmērīgu pārpalikumu izlīdzināšanu aiz kombaina neatkarīgi no vēja apstākļiem, augu veida vai mitruma līmeņa.

Jaunās automātiskās aizsprostojumu novēršanas procedūras mērķis ir saīsināt dīkstāves laiku. Lai gan jaunais CR11 kombains darbojas ar maksimāli apjomīgu caurplūdi, nav iespējams garantēti izslēgt aizsprostošanās risku. Pat tad, ja notiek gandrīz neticamais un augu masa tomēr bloķē kombaina darbību, automātiskā aizsprostojumu novēršanas procedūra palīdzēs operatoram attīrīt kombainu minūšu, ne stundu laikā, turklāt operatoram pat nebūs jāizkāpj no kabīnes, lai atrisinātu šo problēmu.

Tā kā šī iemesla dēļ dīkstāves risks ir praktiski novērsts, automātiskā reversa sistēma ir būtisks atbalsts, kas ļauj operatoram izmantot maksimālo kombaina jaudu, neraizējoties par iespējamu nosprostošanos. Turklāt tā arī palielina drošību aizsprostojuma novēršanas laikā, jo operatoram nav jāizkāpj no kabīnes, lai veiktu šo procesu.

Dīkstāves laiku samazina arī kombaina pārvadmehānisma konstrukcijas vienkāršība – tajā ir par 25% mazāk sastāvdaļu un vairs nav nekādas ķēžu piedziņas.

CR11 būs aprīkots arī ar jauno Intelliview 12 displeju un IntelliSteer™ vadības sistēmu, kā arī citām precīzajai lauksaimniecībai nepieciešamajām tehnoloģijām, piemēram, ar telemātikas un attālinātas ekrāna aplūkošanas iespējām.

Turklāt NutriSense™ sistēmā ir integrēts NIR sensors, kas kontrolē novāktās ražas kvalitāti, izmantojot tuvo infrasarkano gaismu, lai analizētu tādus parametrus kā proteīna, cietes un tauku saturs un mitruma līmenis. Tas arī palīdz veidot šo vērtību kartes, lai speciālisti varētu veikt agronomisko analīzi.

Redzamas pārmaiņas

Izstādē Agritechnica apskatāmais eksemplārs lieliski demonstrēja jau vairākas jaunā kombaina iezīmes. Viena no jaunā kombaina priekšrocībām ir tā pilnīgi jaunais dizains, kas apvieno izcilu estētiku ar formu un funkcionalitāti. Daudzie uzlabojumi, kas veikti tieši operatora kabīnē, nodrošina papildu priekšrocības komforta un kontroles ziņā.

Kā redzams, arī jaunais 15 m lentveida jeb Draper tipa hederis, kuru New Holland vajadzībām ir ražojis uzņēmums MacDon, palielina kopējo darba ražīgumu un ienesīgumu.

Apzinoties, ka lauksaimniekiem arvien būtiskāka šķiet augsnes saudzēšana, to nesablīvējot, turklāt ir arī jāievēro noteikumi attiecībā uz transportēšanas platumu, CR11 piedāvā plašu klāstu platāku kāpurķēžu un lielāku riepu.

Kombains izstādē Agritechnica tika prezentēts ar Michelin riepām. 2,32 m diametra Cerexbib 2 riepas (izmērs 900/65R46) ir tapušas ciešā New Holland un Michelin sadarbībā. Šī ir pirmā reize, kad šāda izmēra riepas tiek uzstādītas kombainam. To protektora veids nodrošina tik labu vilkmi, kāda ražas novākšanas tehnikai vēl nekad nav bijusi, turklāt arī maksimāli ierobežo augsnes sablīvēšanu.

Ciešā rūpnieciskās projektēšanas un inženierijas komandu sadarbībā, ņemot vērā arī produktu un zīmola mārketinga speciālistu vīziju, tika radīts dizains, kas ir orientēts uz klientu vēlmēm un kura izstrādē formas jeb dizaina dēļ nav bijis jāziedo nekas no kombaina funkcionalitātes un iespējām. Šī darba rezultātā ir iegūts ikonisks, atsvaidzināts dizains, kas ir gan mūsdienīgs, gan arī klasisks. Ražas novākšanas nevainojamo gaitu simboliski akcentē eksterjera korpusa paneļus šķērsojošā dinamiskā zilā josla.

Kombainu un hederu ražošanas nodaļas vadītājs Larss Serensens (Lars Sorensen) teica: “Saimniecību konsolidācija, lielākas ražas un īsāki laika posmi ražas novākšanai liek turpināt attīstību, lai kāpinātu kombainu darba jaudu, samazinātu graudu zudumus un nodrošinātu vislabāko graudu kvalitāti. Šis jaunais kombains mainīs spēles noteikumus tirgū, jo tas piedāvā visaugstākā līmeņa produktivitāti, kam nelīdzinās nekas to tā, kas šobrīd ir pieejams. To ir atzinusi arī DLG (Vācijas Lauksaimniecības biedrība), kad tā mūsu jaunajam CR piešķīra visaugstākās pakāpes balvu par inovācijām mūsu nozarē – Agritechnica zelta medaļu par inovācijām. Jau saistībā ar līdzšinējo CR modeļu klāstu mēs varējām lepoties ar dizainu, kas sevi bija apliecinājis visos šajos aspektos, īpaši tas attiecināms uz modeli CR10.90, kas pierādīja, ka apgalvojums par tā nepārspējamo produktivitāti ir patiess. Mēs esam guvuši lielus panākumus tehnoloģiju un automatizācijas jomās, un pārliecinoši atzinīgās atsauksmes, ko esam saņēmuši no lauksaimniekiem pēc pirmajiem izmēģinājumiem, liek mums ar nepacietību gaidīt brīdi, kad šie kombaini nonāks tirgū.”

New Holland Agriculture zīmola prezidents Karlo Lambro (Carlo Lambro) teica: “Šis ieskats mūsu jaunajā CR11 akcentē New Holland gatavību nākotnei un spējai pielāgoties mainīgajām klientu vēlmēm visā pasaulē. Radikāli jauno dizainu ir izstrādājusi mūsu iekšējā CNH Industrial komanda Deivida Vilkija (David Wilkie) vadībā, un šis ļoti īpašais kombaina dizains kopumā nevis aizvietos jau esošo CR tehnikas klāstu, bet jau esošo piedāvājumu papildinās ar pilnīgi jaunām produktivitātes iespējām. Mūsu komanda ir paveikusi lielisku darbu, kā pamatu ņemot mūsu rekordu sasniegušo kombainu un nākot klajā ar kaut ko vēl labāku, un mēs ar vislielāko prieku varam prezentēt šī darba rezultātu visai pasaulei. Sīkāka informācija tiks atklāta pirms pilnīgas CR11 laišanas tirgū.”

Categories: