New Holland iepazīstina ar alternatīvi darbināmu lauksaimniecības tehniku

  • Lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland iepazīstina publiku ar jaunajiem T7 Methane Power LNG un T4 Electric Power prototipa traktoriem, kā arī autonomās darbības funkcijām, kas jau ir pieejamas ražotāja piedāvājumā
  •  T7 Methane Power LNG (sašķidrinātā dabasgāze) prototipa traktors – pasaulē pirmais LNG traktors – vairāk nekā divkāršo New Holland pašreizējo ar metānu darbināto produktu autonomiju
  • T4 Electric Power prototips – nozarē pirmais pilnīgi elektriskais universālais traktors ar autonomām iezīmēm
  • New Holland paplašina autonomijas iespējas, automatizējot ruļļu preses darbību un aprīkojot CR Revelation kombainu ar godalgoto IntelliSense™

Lauksaimniecības tehnikas ražotājs New Holland Agriculture 2022. gada 7. un 8. decembrī Fīniksā, ASV Arizonas štatā, notikušajā pasākumā CNH Industrial Tech Day iepazīstināja ar diviem prototipa traktoriem (T7 Methane Power LNG un T4 Electric Power) un jaunām autonomiju palielinošām funkcijām.

Divu dienu pasākumu organizēja korporācija CNH Industrial, lai parādītu, kādu progresu uzņēmums ir panācis precīzo tehnoloģiju jomā. Tas deva iespēju investoriem, plašsaziņas līdzekļiem un sabiedriskās domas veidotājiem uzzināt vairāk par CNH Industrial zīmolu, arī New Holland Agriculture projektiem.

New Holland Agriculture iepazīstināja ar lielākajiem panākumiem, īstenojot savu apņemšanos virzīties uz ilgtspējīgu lauksaimniecību, īpaši saistībā ar alternatīvām degvielas un elektrifikācijas tehnoloģijām.
New Holland projekts Road to Carbon Neutral Farming (Ceļš uz oglekļa emisijas neradošu lauksaimniecību) paredz nodrošināt klientus ar mašīnām, kuru darbināšanai nav nepieciešama dīzeļdegviela, kā arī virkni citu risinājumu ar mērķi mazināt lauksaimniecības radīto oglekļa dioksīda izmešu apjomu.

T7 Methane Power LNG (sašķidrinātā dabasgāze) prototips

Pasaulē pirmais LNG traktors, ar kuru sabiedrība tika iepazīstināta šajā pasākumā, ir prototips, kas izstrādāts, lai nodrošinātu atbilstību arvien pieaugošajam pieprasījumam pēc jaudīgas tehnikas, kurā apvienota izcila veiktspēja ar zemākām emisijām un mazākiem ekspluatācijas izdevumiem.
Pateicoties LNG risinājumam, New Holland vairāk nekā divkāršos savu pašreizējo metānu izmantojošo ražojumu autonomiju, tajā pašā laikā palielinot kopējo saimniecību ilgtspēju. Tas ir iespējams, jo sašķidrinātais metāns nodrošina iespēju uzglabāt četrreiz vairāk degvielas, salīdzinot ar saspiesto gāzi (CNG). Šādi tiek būtiski palielināta traktora autonomija, veicot pat tādus darbus, kuros tiek patērēts īpaši daudz enerģijas. T7 Methane Power LNG 270 zirgspēku modelis nodrošina tādu pašu jaudu un griezi kā līdzvērtīgs traktors ar dīzeļdegvielas dzinēju.

New Holland Agriculture zīmola prezidents Karlo Lambro (Carlo Lambro) teica: “Šis prototips pasaulei parāda, ka mūsu apņemšanās virzīties uz ilgtspēju paliek nemainīga. Mēs uzskatām, ka šobrīd tirgū pieejamais vislabākais risinājums, lai samazinātu emisijas un izdevumus, ir dabas gāze, īpaši biometāns. Lauksaimniekiem joprojām ir nepieciešami jaudīgi traktori, tāpēc mēs piedāvājam visas šī risinājuma priekšrocības mūsu visjaudīgākajos traktoros virs 200 ZS. Mēs arī zinām, ka autonomija mūsu klientiem ir ļoti svarīga, tāpēc esam to uzlabojuši mūsu esošajam T6 Methane Power traktoram, kā arī ieviesuši jaunajā T7 Methane Power LNG. Šis jaunievedums pievienojas New Holland esošajam T6 Methane Power un CNH Industrial alternatīvās enerģijas tehnikas piedāvājumam.”

T7 Methane Power LNG ir aprīkots ar patentētu aktīvo termoregulējošo degvielas sistēmu. Tā ietver nerūsējošā tērauda kriogēno tvertni, kuras forma ļauj maksimāli izmantot pieejamo vietu, lai traktorā efektīvi uzglabātu sašķidrināto metānu. Sistēma ir aprīkota ar vakuuma telpu, kas izolē tajā esošo degvielu un mazina tvertnes biezumu. Tvertnes aktīvā termoregulācija nodrošina to, ka dzinējs darbojas vienmērīgi un nevainojami.

T7 Methane Power LNG darbina sašķidrinātais biometāns, kas tiek iegūts no kūtsmēsliem un vircas, un tas nozīmē, ka šis risinājums ir vēl ilgtspējīgāks. Tas perfekti iekļaujas pieejā, kuru piedāvāja Lielbritānijā bāzētais jaunuzņēmums Bennamann – New Holland sadarbības partneris. Šīs pieejas pamatā ir inovācijas, kas saistītas ar gaistošā metāna savākšanu, pārstrādi un uzglabāšanu, lai klienti varētu izmantot aprites ekonomikas priekšrocības un vienlaikus tiktu nodrošināta tīrāka enerģija.

Bennamann pieeja var būtiski samazināt oglekļa emisiju apjomu vidējā piena saimniecībā, kā arī ierobežot CO2 līmeni spēcīgi ietekmējošo ķīmisko minerālmēslu lietošanu. To īstenojot, traktoru darbināšanai vairs nav nepieciešams fosilais kurināmais, tiek ražota elektrība un siltums, kā arī samazinās nepieciešamība izsmidzināt vircu.

Šī jaunā pieeja sniedz iespēju burtiski pārvērst atkritumus naudā un tos lietderīgi izmantot. Ieguvumi: degvielas ražošana ar stabilām izmaksām, pārpalikušā metāna pārdošana brīvajā tirgū, 100% dabīga mēslojuma ražošana un liekā metāna pārvēršana elektrībā, lai novirzītu tīklā vai izmantoti lokāli. Īpaši būtiska ir iespēja ražot elektrību – to var izmantot elektrisko transportlīdzekļu darbināšanai (nākotnē lauksaimniecības tehnikai un jau tagad automašīnām un mikroautobusiem), kā arī enerģijas nodrošināšanai saimniecībām. Tas nodrošina paplašināšanās iespējas saimniecībām nomaļos lauku reģionos, kur ir ierobežota apgāde ar elektroenerģiju.

New Holland Traktoru un teleskopisko iekrāvēju produktu vadītājs Oskars Barončelli (Oscar Baroncelli) teica: “Ilgtspēja ir visas mūsu darbības pamatā, un jaunais T7 Methane Power LNG traktors ir solis pretī nākotnei, kurā lauksaimniecība būs enerģētiski pilnīgi neatkarīga. Sadarbība ar Bennamann mūsu produktiem ir sniegusi daudz būtisku inovāciju, piemēram, patentēto aktīvo termoregulējošo degvielas sistēmu. Mūs vieno mūsu pieeja aprites ekonomikai lauksaimniecības jomā un apņēmība nodrošināt klientus ar visām šādas pieejas priekšrocībām vides aizsardzības, darbības un finanšu ziņā.”

Prototipa dizains atbilst jaunākās paaudzes tendencēm līdz ar klasisko New Holland zīmola estētiku. Tam ir jaunā “Clean Blue” krāsa, jaudīgi LED aizmugurējie lukturi ar integrētu zīmolam raksturīgo lapas motīvu, izgaismots lapas attēlojums uz C statņa, spīdīgi melni riteņi un priekšējie aizsargi ar standarta “Clean Blue” akcentiem. Kabīnes kupolveida jumts nodrošina uzlabotu redzamību un plašuma sajūtu.

Novatoriskais SideWinder™ Ultra roku balsts, jaunais pielāgojamais IntelliView™ 12 collu skārienjutīgais ekrāns, kurš ir arī lielāks par iepriekšējo versiju, un unikālais CentreView™ uz stūres rata uzstādītais displejs nodrošina izcilu ergonomiku un intuitīvu darbību. Ergonomiskās formas ādas un Alcantara materiāla sēdekļi ar kontrastējošām strīpām un izšūto logotipu izskatās sportiski un ir ļoti ērti. T7 Methane Power LNG ir aprīkots arī ar New Holland moderno precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju (PLM Intelligence) un PLM Connect atbalstu.

T4 Electric Power

Otra galvenā pasākumā prezentētā inovācija ir nozarē pirmā pilnīgi elektriskā universālā traktora prototips ar autonomām funkcijām — T4 Electric Power. Šis traktors, kurš ir ideāli piemērots uzdevumiem, kam nepieciešama mazāka jauda, ir būtisks pagrieziena punkts New Holland ceļā uz elektrifikāciju.

Karlo Lambro teica: “T4 Electric Power ir rezultāts mūsu intensīvajai izpētei un ieguldījumiem, kuru centrā bija elektriskie risinājumi lauksaimniecības jomā, ko atbalsta CNH Industrial. Ar šo daudzfunkcionālo traktoru mēs papildinām mūsu stratēģiju ar būtisku puzles gabaliņu, piedāvājot klientiem ideālu elektrisko traktoru uzdevumiem, kuriem nepieciešami mazāki zirgspēki: ļoti ekonomisks, oglekļa izmešu ziņā neitrāls risinājums, kas perfekti piemērots jaukta tipa saimniecībām, mājlopu fermām, pašvaldību vajadzībām, augļu dārziem un dažādiem specifiskiem lietojumiem.”

Oskars Barončelli piebilda: “Mēs ar lepnumu iepazīstinām ar šo pilnīgi elektrisko traktoru universālās tehnikas segmentā. Mēs uzskatām, ka šī tehnoloģija ir ideāli piemērota mašīnām ar mazākiem zirgspēkiem, piemēram, šim T4 Electric Power. Šie alternatīvie enerģijas avoti jau ir izstrādāti un pavisam drīz būs pieejami lauksaimniekiem visā pasaulē, šādi rūpējoties par vidi un nākotni. T4 Electric Power pievienojas New Holland T7 Methane Power LNG un T6 Methane Power traktoriem, paplašinot alternatīva enerģijas avota tehnikas klāstu.”

T4 Electric Power izstrādāja CNH Industrial ekspertu komanda ASV (Burr Ridge, Detroita) un Itālijā (Modena) sadarbībā ar uzņēmumu Monarch Tractor – inovatoru lauksaimniecības tehnikas elektrifikācijas jomā no Kalifornijas, ASV. Projekta prioritātes bija divi faktori – akumulatora darbības laiks un veiktspēja, tajā pašā laikā saglabājot ilgtspējīgu pieeju, kas samazinātu mašīnas emisijas, trokšņa līmeni un kopējo ietekmi uz vidi.

Traktora akumulators garantē tiešām ilgu darbības laiku — līdz pat vienai pilnai dienai. Ar ātrās uzlādes sistēmu to var uzlādēt tikai vienas stundas laikā. Mašīnu var izmantot arī kā rezerves enerģijas avotu citām ierīcēm un mašīnām, kā arī nodrošināt enerģiju agregātiem.

Trokšņu līmenis ir samazināts par līdz pat 90%, kā arī ir būtiski ierobežota vibrācija. T4 Electric Power atbilst visstingrākajiem trokšņu ierobežošanas noteikumiem, tāpēc ar to var droši strādāt arī naktīs, nepasliktinot mājlopu labklājību, īpaši, ja darbi veicami saimniecības ēkās, piemēram, šķūnī.

Jaunais T4 Electric Power garantē izcilu veiktspēju ar nevainojamu kontroli un atsaucīgumu, salīdzinot ar mašīnām ar dīzeļdegvielas dzinēju, kā arī būtisku ekspluatācijas un apkopes izmaksu ietaupījumu un neitralitāti oglekļa izmešu ziņā. Testu laikā T4 Electric Power uzrādīja izcilu reakciju, efektīvu veiktspēju un vilkmes kontroli, kā arī vienmērīgāku kustības virziena un pārnesumu pārslēgšanu, padarot braukšanu ar šo traktoru īpaši patīkamu. Testos tika apstiprināts arī ekspluatācijas izdevumu samazinājums par līdz pat 90%, turklāt vairs nav jāpērk dīzeļdegviela un jāsedz ar dīzeļdegvielas dzinēja lietošanu saistītie izdevumi.

Precīzais intelekts un ceļš uz autonomiju

Abi prototipa traktori, kas tika parādīti Tech Day pasākumā, ir aprīkoti ar visjaunākajām precīzajām tehnoloģijām.
T7 Methane Power LNG priekšrocība ir New Holland modernie PLM Intelligence risinājumi, kas integrē digitālās tehnoloģijas, lai nodrošinātu viedu un pārdomātu saimniekošanu. Tās klientiem dod iespēju maksimāli kāpināt mašīnas produktivitāti, tajā pašā laikā optimizējot ražīgumu un finansiālo ieguldījumu apmēru. Kopumā PLM Intelligence ļauj saimniekiem bez piepūles kontrolēt vismodernākās vadības programmas un analizēt lauka datus, kā nodrošina bezvadu savienojumu gan ar lauku, gan citiem galvenajiem punktiem saimniecībā, pateicoties MyPLM Connect platformai un modernajiem atbalsta pakalpojumiem.

T4 Electric Power ir būtisks attīstības posms autonomas braukšanas jomā, pateicoties sensoru nodrošinātajām automātiskajām funkcijām un uz traktora izvietotajām kamerām, kas ļauj operatoriem sinhronizēt vairāku mašīnu darbību, noteikt šķēršļus un izvairīties no tiem, kā arī pārbaudīt procesu statusu.

Shadow Follow Me režīms ļauj operatoram sinhronizēt mašīnas tā, lai tās varētu efektīvi strādāt kopā. 360 grādu šķēršļu uztveršanas sistēma nosaka traucēkļus un palīdz izvairīties no tiem. Telemātika un automātiskā vadība operatoram palīdz kontrolēt visas funkcijas. Pateicoties Fleet Management funkcijai, uz katru mašīnu tiek pārraidīts tieši tai paredzētais uzdevums. Agregātu atpazīšanas funkcija nodrošina to, ka traktors bez aizķeršanās savienojas ar nepieciešamo aprīkojumu.

Ārējie digitālie pakalpojumi ļauj lauksaimniekiem darbināt traktoru no jebkuras vietas jebkurā laikā, kā arī attālināti kontrolēt tā veiktspēju un akumulatora uzlādes līmeni.

Divu dienu pasākumā New Holland prezentēja arī dažādas automatizācijas tehnoloģijas, kas šobrīd ir pieejamas uzņēmuma produktu klāstā, piemēram, New Holland Baler Automation System preses BigBaler High Density aprīkojumā. Šī sistēma Vācijā notikušajā lauksaimniecības tehnikas izstādē Agritechnica 2022 saņēma sudraba medaļu. Tehnoloģija apvieno automātiskas vālu veidošanas vadību un automātisku ātruma kontroli, kā arī automātisku ruļļu svara kontroli, palielinot ražīgumu, kas nozīmē lielāku ruļļu skaitu dienā un augstāku ruļļu kvalitāti. Turklāt tā samazina traktora degvielas patēriņu un palielina operatora komfortu.

Pasākumā New Holland prezentēja arī kombainu automatizācijas sistēmu IntelliSense™, kas ir pieejama CR Revelation kombainiem. New Holland IntelliSense sistēma izvēlas vispiemērotāko rīcību no 280 miljoniem iespēju, lai optimizētu ražas novākšanas procesu, un šo izvēli atbilstoši mainīgajiem apstākļiem veic ik pēc 20 sekundēm. Tā jau laikus veic nepieciešamos regulējumus, maksimāli kāpina caurplūdi, samazina zaudējumus un bojāto graudu apjomu, pateicoties precīzai slodzes noteikšanai. Balstoties uz šiem datiem sistēma var pastāvīgi pielāgot Twin Rotor™ ātrumu un lāpstiņu leņķi, ventilatora ātrumu un priekšsieta, kā arī augšējo un apakšējo sietu atvērumu, lai automātiski panāktu nepieciešamo rezultātu.

Karlo Lambro teica: “Jaunumi, ar kuriem New Holland iepazīstināja Tech Day, ir vistiešākajā mērā saistīti ar inovācijām, tajā pašā laikā saglabājot ilgtspējīgu pieeju lauksaimniecības jomai. Mēs esam līderi ilgtspējas ziņā kopš 2006. gada, kad ieviesām Clean Energy Leader stratēģiju, apņemoties attīstīt atjaunojamo veidu degvielas un emisiju ierobežošanas sistēmas. Mēs laidām klajā T6 Methane Power — pasaulē pirmo masveidā ražoto traktoru, kuram enerģijas avots ir metāns, — un nesen iepazīstinājām arī ar uzlaboto DCT transmisijas versiju. Mūsuprāt, ieguldījumi izpētē un sadarbība nozares iekšienē ir īstais ceļš, kā nodrošināt mūsu klientus ar darba optimizācijas iespējām, ļaujot tiem būt efektīvākiem, labāk kontrolēt visus procesus, kā arī veikt ilgtspējīgas izvēles. Tas, ko rādījām Tech Day, ir taustāms rezultāts mūsu oglekļa emisiju ziņā neitrālās lauksaimniecības pieejai.”

Categories: