New Holland CX kombainu sērija – jauna līmeņa komforts, graudu kvalitāte, ietilpība un daudzpusība

New Holland Agriculture ir laidis klajā jaunās paaudzes CX sērijas kombainus – divus modeļus ar pieciem salmu kratītājiem un četrus modeļus ar sešiem salmu kratītājiem, kas uzstāda pilnīgi jaunus operatora komforta, graudu un salmu kvalitātes, ražīguma un daudzpusības standartus, tajā pašā laikā samazinot augsnes blīvēšanos. CX sēriju papildina jaunais CX8.85 450 ZS sešu salmu kratītāju modelis ar 12 500 litru graudu tvertni. Sērijas priekšgalā atrodas CX8.90 modelis, kas ir ražīgākais modelis pasaulē, bet tā 360 kW (490 ZS) jauda, 12 500 litru graudu tvertne un unikālās tīrīšanas sistēmas nodrošina īpaši efektīvu kulšanas, separācijas un tīrīšanas procesu, kam nav līdzvērtīgu.

CX sērija ir jaunākās paaudzes augstas veiktspējas kombaini, kuru izstrādes pirmsākumi meklējami jau 2001. gadā, kad tika laisti klajā pirmie CX modeļi. CX kombainu attīstību vēl aizvien nosaka nepārtrauktā tehnoloģiju modernizācija. Jaunā CX sērija paliek uzticīga savām saknēm – tas ir visjaudīgākais kombains pasaulē, kas aprīkots ar labākajām New Holland tehnoloģijām, piemēram, Opti-Speed™, Opti-Clean™ un Opti-Fan™ sistēmām, kā arī Tier 4B standartam atbilstošo ECOBlue™ Hi-eSCR dzinēju. Lauksaimniekiem būs iespēja ātri un vienkārši pārslēgt darba režīmus dažādu lauksaimniecības kultūru novākšanai, lai nemazinātos darba ražīgums. Lielo saimniecību īpašnieki varēs sasniegt vēl nebijušu ražīgumu un izveidot nepārspējami augstas kvalitātes salmus, kā arī novākt augstas kvalitātes graudu ražu.

Jaunā Harvest Suite™ Ultra kabīne nodrošina augstākā līmeņa komfortu
Harvest Suite™ Ultra kabīne ir CX sērijas jaunums, kas tika izstrādāts balstoties uz klientu atsauksmēm. Tā nodrošina plašu, komfortablu un klusu darba vidi. Kabīnes ietilpība ir palielināta līdz 3,7 m³, bet kabīnes trokšņa līmenis ir 73dB(A), kas būtiski samazina operatora noguruma līmeni. Jaunā ražas novākšanas konsole ir lielisks palīgs operatoram – visi galvenie ražas novākšanas elementi ir ergonomiski izvietoti. Operatori var precīzi pielāgot ražas novākšanas ātrumu, izmantojot CommandGrip™ universālo sviru, kas ir ierīkota arī CR sērijas kombainos un lieljaudas traktoros. Īpaši platais 10,5 collu (26,6 cm) IntelliView™ IV krāsainais skārienjutīgais ekrāns ir novietots uz ritoša mehānisma, lai operators varētu to noregulēt tā, kā tas nepieciešams. Papildus pieejams vēl viens ekrāns, kas ir lieliski piemērots IntelliSteer™ stūrēšanai. Vienlaicīgi tajā var aplūkot attēlus no sešām kamerām, no kurām viena ir uzstādīta, lai atvieglotu kustību atpakaļgaitā. Kabīnē ir uzstādīts īpaši ērts un regulējams sēdeklis ar augstas kvalitātes ādas pārvalku. Lai varētu maksimāli absorbēt šķēršļu radītos triecienus, sēdeklis aprīkots ar apsildīšanas un ventilācijas sistēmu un automātisku pielāgošanos operatora svaram, nodrošinot īpaši vienmērīgu braukšanas procesu.

Jaunās CX sērijas kombainu apgaismojuma sistēma ir precīzi pielāgota, lai nodrošinātu izcilu hedera un lauka redzamību gan priekšā, gan aizmugurē. Arī izkraušanas transportieris ir aprīkots ar apgaismojuma sistēmu, kas būtiski uzlabo izkraušanas procesu, efektīvi samazinot ražas zudumus. Šīs sērijas kombaini ir aprīkoti ar LED darba lampām, kas ir daudz gaišākas, nodrošina platāku un tālāku gaismas staru, nodrošinot redzamību līdz pat 500m. Harvest Suite™ Ultra kabīnei ir par 7% lielāka stikla virsma, kas nodrošina 6,3 m² redzamību gan dienā, gan naktī.

Jaunās tehnoloģijas nodrošina izcilu ražīgumu, tīru ražas novākšanas procesu un izcilu salmu kvalitāti
Unikālie New Holland Opti-Speed™ salmu kratītāji ļauj kombainam automātiski noregulēt salmu kratītāju ātrumu atbilstoši maksimālajai novācamās ražas (kvieši, kukurūza, rapsis un rīsi) caurplūdei. Tāpat sistēma automātiski samazina salmu kratītāju ātrumu, virzoties augšup pa nogāzi, lai graudi nebirtu laukā no kombaina. Ātrums tiek atkal palielināts, virzoties lejup pa nogāzi, lai uzturētu nemainīgi efektīvu separācijas procesu. Opti-Clean™ sistēma nodrošina par 20% lielāku tīrīšanas veiktspēju. Lielais gājiens un izmešanas leņķis nodrošina maksimāli efektīvu tīrīšanas procesu. Opti-Fan™ sistēma vēl vairāk uzlabo tīrīšanas sistēmas efektivitāti, automātiski noregulējot ventilatora ātrumu atbilstoši slīpumam. Nepieciešamo ventilatora ātrumu noregulē, tehnikai atrodoties uz līdzenas virsmas. Lai izvairītos no ražas zudumiem, ventilatora ātrums samazināsies, tehnikai virzoties augšup pa nogāzi. Savukārt, lai nodrošinātu maksimāli tīru ražas novākšanas procesu, ātrums palielināsies, kad kombains virzīsies lejup pa nogāzi. Rezultātā tiek iegūta tīra raža, samazinās ražas zudumi un operatora noguruma līmenis. Jaudīgā Opti-Spread™ augu atlieku apstrādes sistēma nodrošina maksimālu darba efektivitāti. CX8.90 modelis ir aprīkots ar lielāko 12,5 m Varifeed™ hederu, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu izkliedēšanas procesu. Dual Chop™ tehnoloģija nodrošina īpaši rūpīgu smalcināšanas procesu visa veida ražai.

Lielā graudu tvertne ir piemērota lielai veiktspējai
CX8.85 un CX8.90 kombainu 12 500 litru graudu tvertne ir lielākā tirgū pieejamā tvertne ar pārvalkiem, kurus var nofiksēt, lai tvertnē neiekļūtu mitrums. To var atvērt/aizvērt, nepametot operatora sēdekli, tādā veidā uzlabojot darba ražīgumu. Izkraušanas ātrums ir palielinājies par 14%, kas ļauj 12 500 litru tvertni iztukšot mazāk nekā 2 minūtēs (izkraušanas ātrums 125 l/sek.).

SmartTrax™ sistēma ar Terraglide™ amortizāciju saglabā augsnes kvalitāti
CX7.90, CX8.80, CX8.85 un CX8.90 modeļi ir aprīkoti ar SmartTrax™ sistēmu un Terraglide™ amortizāciju, kas nodrošina īpaši vienmērīgu braukšanas procesu un vilkmi ražas novākšanas laikā. Tajā pašā laikā tiek saglabāta augsnes kvalitāte un samazinās blīvēšana. Maksimālais 40 km/h ātrums tiek sasniegts ar nieka 1400 dzinēja apgriezieniem. Jaunās CX7 un CX8 sērijas ir aprīkotas ar SmartTrax™ sistēmu un Terraglide™ amortizāciju, kas būtiski palielina darba ražīgumu. Tehniku var ilgāk izmantot darbā, kā arī samazinās degvielas patēriņš un darba izmaksas.

Viegli maināmās ieliektās sekcijas paplašina darba iespējas
CX sērijas kombainiem ir ieliektas sekcijas, kas atvieglo pārslēgšanos starp, piemēram, sīko graudu, kukurūzas un rīsu apstrādi. Pārslēgšanās prasa tikai 20 minūtes laika, salīdzinot ar tradicionālajām sešām stundām. Ieliektās sekcijas paplašina CX sērijas pielietojuma iespējas, kas ir lielisks risinājums dažādu lauksaimniecības kultūru audzētājiem.

ECOBlue™ HI-eSCR tehnoloģija nodrošina jaudu un samazina degvielas patēriņu
CX sērijas kombaini ir aprīkoti ar jaunākajām dzinēja tehnoloģijām, kas izstrādātas sadarbojoties ar FPT Industrial. CX8.90 modelis ir aprīkots ar ECOBlue™ SCR dzinēju, kas atbilst Tier 4A standartam un samazina degvielas patēriņu par 10%, salīdzinot ar Tier 3 dzinējiem. Tiek nodrošināts izcils ražīgums jebkādos lauka apstākļos. Pārējie CX7 un CX8 modeļi ir aprīkoti ar ECOBlue™ HI-eSCR tehnoloģiju, kas atbilst visstingrākajām Tier 4B prasībām, nodrošina izcilu veiktspēju un darba efektivitāti.

Modelis Salmu kratītāju skaits Maksimālā dzinēja jauda 2000 apgr/min
[KW/ZS (CV)]
Graudu tvertnes tilpums
[litri]
standarts / izvēles
Graudu hedera platums
[metri]
CX7.80 5 250/340 9000 5,18 – 7,32
CX7.90 5 275/374 10 000 5,18 – 7,32
CX8.70 6 275/374 9 500/11 500 5,18 – 7,32
CX8.80 6 295/401 11 500 6,10 – 10,67
CX8.85 6 330/449 12 500 7,62 – 12,5
CX8.90 6 360/490 12 500 7,62 – 12,5
Categories: