MULTITAST ritenis palīdz samazināt piesārņojumu skābbarībā

Skābbarības savākšanas un sagatavošanas procesam ir būtiska nozīme lopu veselības uzlabošanā un darba ražīguma palielināšanā. Turklāt tam jābūt ar minimāliem zudumiem un minimālu piesārņojumu. Lai nodrošinātu šīs prasības, lauksaimniecības agregātu ražotājs PÖTTINGER izstrādājis grābekli ar unikālu MULTITAST atbalsta riteni.

Pottinger top_762c

Vislabākā augsnes kopēšana
Lai nodrošinātu vislabāko augsnes kopēšanu, rotora priekšā jāpieliek atbalsta ritenis. PÖTTINGER to dēvē par MULTITAST sistēmu. Ritenis atrodas priekšā katram rotoram, ļoti tuvu vietai, kur zari saskaras ar augsni. Tādā veidā tiek nodrošināta precīza zaru virzība pāri augsnei, samazinot saskarsmi ar to. Samazinās arī barībā nonākušo netīrumu daudzums.

Vienmērīgā grābekļu darbība nodrošina vislabākos darba rezultātus līdz pat 15 km/h ātrumam. Ražas novākšanas tehnika var sasniegt lielāku veiktspēju, jo augsne netiek bojāta. Tas ir būtisks ieguldījums ražīguma palielināšanā.

Lai pārbaudītu MULTITAST riteņa augsnes kopēšanas un tīras skābbarības sagatavošanas procesa efektivitāti, tika veiktas vairākas pārbaudes. Rotors ar MULTITAST riteni par 25% samazina koppelnu saturu/piesārņojumu barībā. Par 2,3% lielāks koppelnu saturs nozīmē 207 kg netīrumu uz vienu hektāru, ja novācamā raža ir 90 t/ha (koppelnu saturs ar MULTITAST – 10,1%, bez MULTITAST – 12,34%).

multitast

MULTITAST sistēmas priekšrocības:

  • Vienmērīga, optimāla darbība.
  • Rotori pielāgojas augsnes kontūrām -> vislabākā augsnes kopēšana.
  • Būtiski samazināts piesārņojuma līmenis.
  • Bez zudumiem arī slīpās darba virsmās.

Informācija sagatavota pēc PÖTTINGER materiāliem.

Categories: