JCB LAIŽ KLAJĀ FASTRAC ICON AR VISMODERNĀKAJĀM TEHNOLOĢIJĀM

Lauksaimniecības un celtniecības tehnikas ražotājs JCB ir laidis klajā jaunos Fastrac 4000. un 8000. sērijas traktorus ar pilnīgi jaunu elektronikas infrastruktūru, kas nodrošina augsta līmeņa veiktspēju un komfortu, tajā pašā laikā piedāvājot operatoriem vēl nepieredzētu izvēles brīvību, ļaujot pašiem lemt, kā vadīt traktoru un organizēt vadības līdzekļus.

Jaunā Fastrac iCON operatora vidi raksturo trīs pamatelementi:
• iCONFIGURE – katram operatoram pielāgotas, individuālas kontroles iespējas,
• iCONNECT – vismodernāko precīzās lauksaimniecības tehnoloģiju integrācija,
• iCONTROL – jauna pārvadmehānisma programmatūra, kas ļauj kontrolēt tehniku krietni atšķirīgā veidā.

175 ZS līdz 348 ZS (133 kW līdz 260 kW) Fastrac traktori ir aprīkoti ar iCON roku balsta konsoli un skārienjutīgo displeju, kas dod iespēju operatoram pašam izvietot vadības līdzekļus sev visērtākajā veidā un piekļūt aktuālajai informācijai. Šie traktori lepojas arī ar jaunu transmisijas kontroles stratēģiju, kas garantē gan operatora komfortu, gan spēka piedziņas mehānisma efektivitāti. Traktori ir pieejami arī ar pilnīgi integrētu ISOBUS, precīzu JCB GPS vadību un agregātu kontroles iespējām, kas samazina vajadzību lietot papildu displejus.
Jauno JCB Fastrac iCON traktoru aprīkojums:
• jaunā iCON roku balsta konsole ar maināmas pozīcijas 12 collu krāsu skārienjutīgo displeju,
• izvēles aprīkojums – integrēts ISOBUS efektīvai agregātu kontrolei, izmantojot skārienjutīgo ekrānu,
• integrēta GPS vadība un opcijas precīzās lauksaimniecības īstenošanai,
• Smart Transmission Control sistēma lielākai spēka piedziņas efektivitātei un operatora komfortam,
• unikāla iespēja izvēlēties transmisijas kontroles formātu – “classic” vai “pro” džoistiku,
• daudzfunkciju papildu džoistiks ar konfigurējamām pogām, balansieri un x-y hidrauliskajiem vadības līdzekļiem,
• atmiņa līdz pat 50 dažādiem vadības profiliem dažādām tehnikas vienībām un dažādiem operatoriem,
• JCB Headland Turn Assist sistēmā ir saglabāts līdz 50 individuālām sekvencēm, un katrā no tām var būt ietverti pat 50 soļi,
• jauna automātiskā klimata kontrole un gaisa kondicionieris ar saules gaismas intensitātes un temperatūras novērošanu.

JCB Lauksaimniecības tehnikas nodaļas rīkotājdirektors Džons Smits (John Smith) stāsta: “Īstenojot šo svarīgo JCB Fastrac projektu, mums bija trīs galvenie mērķi: radīt operatoram īpašu darba vidi, integrēt elektroniskās tehnoloģijas, piemēram, ISOBUS un GPS vadību, kā arī vēl augstāk pacelt latiņu operatora rīcībā esošo vadības līdzekļu un braukšanas komforta ziņā.”

“Tajā pašā laikā mēs gribējām saglabāt ierasto vidi vadības līdzekļu un informatīvo displeju ziņā, lai nodrošinātu, ka esošie klienti ātri pierod pie jaunās sistēmas. Mūsu intensīvā izstrādes procesa rezultātu novērtējušo klientu atsauksmes pēc tehnikas izmēģināšanas liecina, ka mēs esam sasnieguši visus šos mērķus, padarot Fastrac vēl pievilcīgāku veiktspējas, ražīguma un operatora darba vides ziņā,” viņš piebilst.

iCON roku balsta konsole
Fastrac iCON modeļu pamatā ir jauna elektronikas infrastruktūra, kas ļauj integrēt virkni visjaunāko tehnoloģiju kā standarta vai izvēles aprīkojumu.

Progresu visspilgtāk parāda jaunā iCON roku balstā integrētā konsole un 12 collu krāsu skārienjutīgais displejs, kuru var novietot priekšā kontrolpanelim, kur tas būtu ērti pārlūkojams, vai pavirzīt sāņus, lai maksimāli uzlabotu redzamību caur Fastrac lielo vējstiklu.

Uz konsoles ir novietots jauna veida galvenais džoistiks, RGB LED sviras ar krāsu kodiem, kas ļauj proporcionāli kontrolēt elektriski darbināmos plūsmas dalītājvārstus, jūgvārpstas un sakabes vadības līdzekļi, papildu džoistiks un standarta pogas, kā arī grozāma skala kā alternatīva skārienjutīgā ekrāna lietošanai.

Hidrauliskās funkcijas var brīvi piešķirt piecām galvenajām džoistika pogām un arī četrvirzienu papildu džoistikam ar četrām pogām, balansiera slēdzi un LED krāsainu fona izgaismojumu, norādot, ar kuru plūsmas dalītājvārstu ir saistīts katrs vadības līdzeklis.

JCB jaunais augstas izšķirtspējas 12 collu skārienjutīgais displejs ļauj sekot līdzi galvenajai informācijai uz pieciem ekrāniem ar skaidru, izteiksmīgu grafiku. Pamatekrāna izkārtojums ir apzināti veidots tā, lai jau esošajiem Fastrac lietotājiem tas šķistu pazīstams.

Pavelkot pa labi, kļūst redzams detalizētāks aktuālo darbības parametru ekrāns, kas rāda iestatījumus līdz pat sešiem priekšējiem/aizmugurējiem elektriskajiem plūsmas dalītājvārstiem. Vēl divi ekrāni ir paredzēti būtiskākajai traktora statusa informācijai, tajā pašā laikā ļaujot kontrolēt arī aizmugurējās kameras redzeslokā esošo darba lauku. Operatoram darbu atvieglos arī ISOBUS 2 Universal Terminal ekrāns un vēl papildus ekrāns, kurš paredzēts JCB jaunajām satelītu vadības un precīzās lauksaimniecības risinājumiem.

JCB Headland Turn Assist tagad piedāvā līdz pat 50 individuālām sekvencēm, un katrā no tām var būt ietverti pat 50 soļi, atvieglojot operatoriem dažādu uzdevumu veikšanu.

Operatoram labi pārredzamā vietā jauna veida 7 collu digitālais paneļa displejs ļauj sekot līdzi ātruma un dzinēja apgriezienu rādījumiem līdz ar citu būtisko transportlīdzekļa statusa informāciju.

Varianti transmisijas vadībai
Smart Transmission Control ir jauna, uz ātrumu balstīta sistēma, kas ļauj operatoriem iestatīt nepieciešamo ātrumu kustībai uz priekšu, un pēc tam traktors pats saskaņo dzinēja ātrumu ar pārnesumskaitli, lai noturētu izvēlēto ātrumu mainīgas noslodzes apstākļos.

Lielākai ērtībai vairs nav nepieciešams jau iepriekš izvēlēties, kā kontrolēt braukšanas režīmu – ar pedāli vai džoistiku. Režīms tiek aktivēts automātiski atkarībā no tā, kuru kontroles līdzekli – pedāli vai džoistiku – operators lieto. Pateicoties unikālajai opcijai, operatori var izvēlēties vienu no divām konfigurācijām un kontrolēt transmisiju ērtā veidā ar džoistika palīdzību.

Fastrac jau pārzinošie operatori varētu izvēlēties lietot JCB Classic iestatījumu, ar kuru braukšanas ātrumu var mainīt, pārvietojot džoistiku pa kreisi vai labi, un virzienu nosaka, to pārslēdzot uz priekšu vai atpakaļ.

Savukārt jaunie Fastrac operatori varētu dot priekšroku jaunajam JCB Pro formātam, kas ievieš būtiskas izmaiņas šajās funkcijās – pārslēgšana uz priekšu un atpakaļ maina braukšanas ātrumu, pārvirzīšana pa kreisi ļauj darbināt pārslēgu kustībai uz priekšu/atpakaļ un pa labi aktivē jauno veltņveida pārslēdzēju ļoti precīzai ātruma regulēšanai.

ISOBUS un precīzā lauksaimniecība
Jaunā elektronikas infrastruktūra Fastrac iCON traktoru aprīkojumā dod iespēju pēc izvēles izmantot ISOBUS vadību aizmugurējiem un frontālajiem agregātiem ar 12 collu ekrānā redzamas grafiskas saskarnes starpniecību, ar papildu džoistiku, kas paplašina iespējas vadības līdzekļu izvietojuma ziņā.

Ir pieejama arī integrēta GPS vadības sistēma, kas ietver Novatel Smart-7 uztvērēju, stūres kontroles tehnoloģiju un JCB lietotāja saskarni. Kā opcijas klientiem tiek piedāvātas sekciju vadības (Section Control) un mainīgās plūsmas vadības (Variable Rate Control) tehnoloģijas.

Savukārt GPS Ready opcija paredz iespēju Fastrac aprīkot arī ar jebkuru citu precīzās lauksaimniecības risinājumu.

Operatoru rīcībā ir tāda priekšrocība kā JCB Rapid Steer, kas samazina manevru veikšanai nepieciešamo stūres apgriezienu skaitu. JCB unikālā Twin Steer sistēma ir pieejama četru stūrējamo riteņu Fastrac 4000. sērijas traktoriem, kas nodrošina individuālu asu vadību īpaši precīzai agregātu pozicionēšanai, strādājot ar augstvērtīgiem dobēs audzētiem kultūraugiem.

Komforts operatoram
Jaunie traktori ir aprīkoti ar pilnīgi automātisku klimata kontroles gaisa kondicioniera sistēmu, ko papildina saules gaismas intensitātes sensors un kabīnes termometrs, kas ļauj ātri un efektīvi reaģēt uz mainīgajiem apstākļiem un saglabāt komfortablu darba vidi.

Tagad operatoru rīcībā ir arī plašākas mantu uzglabāšanas iespējas – labajā pusē ir integrēts plaša pielietojuma paliktnis un krūzīšu turētājs, savukārt roku balstā ir integrēta uzglabāšanas kaste. Ietilpīgās Command Plus kabīnes aizmugurējā daļā operatora rīcībā ir mantu uzglabāšanas tīkls, bet zem sēdekļa – atvilktne vai dzesēšanas kaste.

Mediju pārvaldība, izmantojot skārienjutīgo ekrānu vai standarta pogas, paplašina traktora savienojamības iespējas. Operatoram ir nodrošināta USB pieslēgvieta radio blokā, divas augsta sprieguma uzlādēšanas USB pieslēgvietas, datu pārraides USB ports roku balsta nodalījumā.

Maksimālam komfortam traktorus ir iespējams aprīkot ar augstākā līmeņa specifikāciju sēdekli ar pneimatisko amortizāciju, apsildi un ventilāciju. Šāds sēdeklis ir iekļauts Field Pro un jaunajā Pro Line opciju piedāvājumā.

Pro Line risinājumi ir pieejami, uzstādot frontālo uzkari, un tie nodrošina virkni uzlabojumu, piemēram, LED ceļa un papildu lukturus, dubultās bākugunis un dažādas tehnoloģijas, kas palīdz uzlabot veiktspēju, braucot pa ceļu, piemēram, Hill Hold palīdzība uzsākot kustību slīpumā un 2WD Traction Control riteņu “pretizslīdes” vadības sistēma.

Categories: