Jaunie JCB FASTRAC 4000. sērijas traktori – vēl lielāka jauda un darba ražīgums

Jaunie JCB FASTRAC 4000. sērijas traktori tagad pieejami arī Latvijā. Tiem ir lielāka jauda, nodrošinot vēl ražīgāku darbu un daudzveidīgākas tehnikas izmantošanas iespējas. Izstrādājot jaunos traktorus, ņemtas vērā galvenās FASTRAC priekšrocības – ērta agregātu uzlikšana, amortizācija maksimālam darba ātrumam, bremžu sistēma, stabilitāte un vadītāja ērtības. FASTRAC traktori spēj darbināt gan priekšējos, gan aizmugurējos agregātus, maksimāli izmantojot aizmugurējo kabīnes daļu.

FST_8250_01S
Jaunie FASTRAC traktori gan ar standarta divu riteņu stūrēšanu, gan papildus četru riteņu stūrēšanu ir vieglāk manevrējami – tiem ir jauna veida šasija un asis ar mazāku apgriešanās rādiusu. Fastrac 4000. modeļi standarta aprīkojumā ir apauti ar 540/65R30 riepām visiem četriem riteņiem. Ar četru riteņu stūrēšanu, apgriešanos var veikt mazāk kā 10 metros, kas ievērojami paātrina apgriešanos lauku galos.

Lielāka jauda
Jaunie JCB FASTRAC 4000.sērijas traktori tiks aprīkoti ar 3 dažādas jaudas dzinējiem: 4160.modelis nodrošina nominālo 160 ZS jaudu pie 2100 apgriezieniem un līdz pat 175 ZS jaudu pie maksimālās dzinēja noslodzes. FASTRAC 4190 nodrošina 189 ZS nominālo jaudu un 208 ZS maksimālo jaudu. Savukārt FASTRAC 4220 ar 217 ZS nominālo jaudu sasniedz 235 ZS maksimālo jaudu, kas nodrošina jauna līmeņa veiktspēju.
Salīdzinot ar iepriekšējiem FASTRAC modeļiem, 4000.sērijas traktoriem ir uzlabota un padarīta efektīvāka jaunā hidraulikas sistēma, kas ar savu virzuļtipa sūkni spēj saražot 148 l/min plūsmu, kas ļauj darbināt agregātus, uzkari un vadīt traktoru ātrāk un efektīvāk. Stūrēšanai tiek izmantots atsevišķš zobratveida sūknis, kas neietekmē kopējās hidrosistēmas darbību. FASTRAC 400.sērijas traktori ir aprīkoti ar jauno Command Plus kabīni. Tās dizains un iestrādātās funkcijas būtiski uzlabo redzamību un samazina trokšņu līmeni, kā arī nodrošina lielākas ērtības tehnikas vadītājam.
Visiem trīs jaunajiem 4000. sērijas modeļiem ir 6,6 litru sešcilindru dzinējs, kas aprīkots ar SCR tehnoloģiju un atbilst jaunākajām Euro Stage IV/Tier 4 final izplūdes gāzu standartiem. Lai arī jaunās FASTRAC 4000 funkcijas ir iespaidīgas katra pati par sevi, tieši kopā tās spēj nodrošināt izcilu veiktspēju, pārspējot citus traktorus.

Transmisija un bremzes
Jaunā CVT bezpakāpju transmisija optimāli izmanto gan jaudu, gan griezes momentu, pielāgojoties attiecīgajiem darba apstākļiem.
Transmisiju un dzinēju var kontrolēt ar kabīnē esošo skārienjutīgo ekrānu. Galvenā uzmanība tiek pievērsta jaudai, ražīgumam, degvielas patēriņa samazināšanai un dzinēja/jūgvārpstas apgriezieniem. Jaunā Active Traction funkcija izmaina dzinēja griezes momentu, lai nodrošinātu maksimālu riepu saķeri ar virsmu, neļaujot izslīdēt saķeres riteņiem, vienlaikus samazinot nodilumu.
Universālā amortizācija un lielais braukšanas ātrums ļauj efektīvi strādāt darbu uz lauka ar mazākiem dzinēja apgriezieniem. Ar 1600 apgriezieniem var sasniegt 60 km/h braukšanas ātrumu, bet 50 km/h braukšanas ātrumu var sasniegt ar mazāk kā 1400 apgriezieniem. Tas ievērojami samazina degvielas patēriņu. Ārējās disku bremzes nodrošina ātru un precīzu bremzēšanu, kā arī papildu drošību nelīdzenās vai slidenās vietās, vai pārvietojoties pa koplietošanas ceļiem, kur atļautas ABS bremzes.
Jaunie traktori aprīkoti ar pašizlīdzinošu priekšējās ass amortizāciju, kas uzlabo traktora stabilitāti un uztur atbilstošu agregātu augstumu neatkarīgi no tā, kur tiek piemontēts agregāts. Traktoriem tagad ir arī lielāks maksimālais pieļaujamais svars (12 tonnas). Uzlabotas arī trīspunktu sakabes. Aizmugurē tās celtspēja ir 8000 kg, savukārt priekšā – 3000 kg. Tas nozīmē, ka var izmantot smagākus un jaudīgākus agregātus darba ražīguma veicināšanai.
Hidraulikas funkcijas un iestatīšana ir vienkārša, izmantojot skārienjutīgo ekrānu, kas atvieglo darbu ar agregātiem. Ar to var ne tikai izvēlēties transmisijas režīmus, bet arī sakabes celtspēju un nolaišanas ātrumu, vārstu plūsmu un laiku, kā arī salikt secības lauka gala funkcijām, kas automātiski veic iestatītās darbības ar uzkari, jūgvārpstu vai kādu citu traktora darbību (līdz 15 dažādām darbībām) pieciem dažāda veida agregātiem un darba specifikai.

Jautājiet vairāk JCB lauksaimniecības tehnikas vecākajam produktu speciālistam Jānim Trēziņam (tālrunis: 29400412).

Categories: