Jaunās paaudzes Pöttinger pneimatiskās sējmašīnas AEROSEM 1002

Pöttinger AEROSEM 1002 jaunās paaudzes pneimatiskās sējmašīnas ir aprīkotas ar unikālām tehnoloģijām, kas būtiski paplašina to pielietošanas iespējas. AEROSEM 1002 sērijas sējmašīnas ir ar 3 un 4 metru darba platumu. Sējmašīnu var uzkarināt uz aizmugurējā veltņa tādiem augsnes apstrādes agregātiem kā FOX īsās kombinācijas, LION vertikālās frēzes vai TERRADISC disku ecēšas.

Individuālā graudu izsējas tehnoloģija
Pöttinger ir aprīkojuši jaunās AEROSEM pneimatiskās sējmašīnas ar unikālo individuālo graudu izsējas tehnoloģiju, kas agrāk nebija pieejama standarta pneimatiskajām sējmašīnām. Sējmašīna ir aprīkota ar līdz pat 10 individuāliem graudu izsējas elementiem ar 37,5 vai 75 cm rindu atstatumu. Minerālmēslošanu var veikt atbilstoši darba specifikai – ar standarta dozēšanas sistēmu un papildus uzstādīto izkliedētāju minerālmēslojumu var izkliedēt starp graudu rindām. Vienlaicīgi ar individuālo graudu izsēju var sēt arī zāli, kas nodrošina aizsardzību no augsnes erozijas.
DUAL DISC sistēma ir būtiska precīzai graudu izsējai – tā nobīda augsnes atliekas uz sāniem, neiespiežot tās augsnē. Apvienojumā ar iebūvēto vagu veidotāju, šī sistēma veido vienādas graudu vagas. Speciāls veltnītis uztver no šļūtenes izplūstošos graudus un piespiež tos, lai tie neaizripotu, tādā veidā nodrošinot vienādu graudu atstatumu augsnē. Piespiedējveltnis kontrolē dziļumu un augsnes blīvēšanos.
IDS ir unikāla sistēma, kas nodrošina vienmērīgu graudu plūsmu uz katru rindu, samazinot masas zudumus un tā atbilst nozares speciālistu pieprasītajām specifikācijām. Tās pamatā ir elektriskā dozēšanas sistēma, kas tiek kontrolēta ar POWER CONTROL paneli vai traktora ISOBUS sistēmu. Izkliedēšanu var veikt ar dažādiem tehnoloģiskās sliedes platumiem, šķērsbāzēm, speciālajiem tehnoloģiskās sliedes režīmiem, dubultajām tehnoloģisko sliežu sistēmām un pārslēgšanos no kreisās uz labo pusi tikai pusē no darba platuma.

Iekārta un tās darbība
Graudu tvertnes tilpums ir 1250 litri. Tā ir sadalīta divās daļās – 400 litri ir pieejami individuālo graudu izsējai, bet aptuveni 850 litri ir pieejami minerālmēslojumam vai zāles sēklām. Graudu uzpildes līmeņa indikators ir uzstādīts abām daļām. Tvertnes atveres platums ir 2,2 m, kas atvieglo tās uzpildīšanu un paātrina tās iztukšošanu. Maisītājs nodrošina vienmērīgu graudu plūsmu uz dozatoru visu sējmašīnas lietošanas laiku. Sējmašīna ir aprīkota arī ar hidrauliskā ventilatora sistēmu, kas nodrošina 4000 apgr./min ar tikai 25 litriem eļļas. Dozatora sistēma ļauj veikt 1,5 kg līdz 340 kg graudu izsēju ar braukšanas ātrumu līdz 12 km/h. Ir pieejamas mehāniskās un elektriskās dozēšanas sistēmas. Standarta aprīkojumā iekļauta arī tehnoloģiskās sliedes pārslēgšana.
Sējmašīnas darbība tiek kontrolēta ar POWER CONTROL paneli, CCI paneli vai traktora ISOBUS sistēmu. Rindu atstatumu, graudu atstatumu vagā un graudu izsējas apjomu uz vienu hektāru var ievadīt sistēmā. Katru graudu izsējas rindu uzrauga optiskie sensori, kas kontrolē izsējas kvalitāti un atstatuma izmaiņas.

Vairāk informācijas ražotāja mājas lapā

Categories: