Jaunā piekabe PÖTTINGER JUMBO 8000 smalkākai skābbarībai

PÖTTINGER augstas veiktspējas skābbarības piekabe – soli priekšā konkurentiem

Lauksaimniecības tehnikas ražotāja PÖTTINGER piedāvātās JUMBO 8000 augstas veiktspējas skābbarības piekabes iespēju ziņā ir krietni apsteigušas konkurentus. Ieviešot jauno smalcināšanas sistēmu, kas barību sagriež sīkākos gabalos, uzņēmums ir vēl vairāk nostiprinājis savu tirgus līdera pozīciju. Jaunā JUMBO 8000 sasmalcina skābbarību par gandrīz 30 procentiem īsākos posmos, kas nozīmē gan augstāku barības kvalitāti, gan arī lielāku piekabes kravnesību. Ar 3500 Nm griezes momentu nodrošinātā skābbarības piekabe garantē intensīvāku materiāla caurplūdi nekā pašgājējs lopbarības kombains.

Progresīvas tehnoloģijas
Atbilstoši pašreizējiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem skābbarības piekabes parasti var nodrošināt augu masas smalcināšanu vismaz 34 mm posmos. Tomēr, pateicoties jaunajai piedziņas koncepcijai, rotoram un smalcināšanas sistēmai ar 65 nažiem un teorētisko griešanas garumu 25 mm, JUMBO 8000 var sasmalcināt skābbarību par gandrīz 30 procentiem īsākos posmos, salīdzinot ar senākiem un citu ražotāju modeļiem. Turklāt jaunajai sistēmai vajag par tikai 15 procentiem lielāku jaudu.*

Naži ir individuāli aizsargāti, turklāt to konstrukcija ļauj tiem izvairīties no sadursmēm ar svešķermeņiem. Automātiskā materiāla savākšanas sistēma tagad ir aprīkota ar papildu optisko sensoru uz skrēpera turētāja. Tas nozīmē, ka savākšanas procesa optimizēšanai tiek izmantots līdz pat četriem sensoriem (rotora griezes moments, hidrauliskie spiedieni, iekrautā materiāla apjoms utt.). Jaunā sensoru sistēma nosaka iepriekšēju skābbarības sablīvēšanos tieši virs rotora un aktivē skrēpera grīdu, pirms var rasties mehānisks bojājums. Tā rezultātā JUMBO 8000 vienmēr var optimāli izmantot telpu piekabes iekšienē neatkarīgi no augu veida.

Sīkāk sasmalcināta barība lielākam ražīgumam
Novācot zāles skābbarību, katrs lauksaimnieks vēlas panākt visaugstāko iespējamo barības kvalitāti, jo šādi aug arī peļņa. Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē barības kvalitāti, ir teorētiskais smalcināšanas garums, un tieši nodrošinātā smalkā skābbarības struktūra ir šīs savācējpiekabes priekšrocība. Šādi sasmalcinātu skābbarību var sakraut blīvāk, kā rezultātā straujāk samazinās pH vērtība, un līdz ar to ir mazāks nepareizas fermentācijas procesa norises risks. Šādai barībai ir arī pozitīva ietekme uz mājlopu veselību un ražīgumu. Līdz ar to var teikt, ka jaunā JUMBO piekabe nodrošina mājlopiem ideāli piemērotu barību, kas ir sasmalcināta optimālos gabalos.

Vēl viena produktivitāti kāpinoša smalkākas skābbarības priekšrocība ir par 10 procentiem lielāks sakrautās barības masas blīvums, salīdzinot ar kravas piekabēm, kas nodrošina 34 mm smalcināšanas garumu. Lielāka kravnesība vairo arī izdevīgumu, pateicoties augstākam blīvuma līmenim. Smalkāks materiāls arī efektīvāk sablīvējas, tāpēc vajag mazāk tehnikas un operatora darba laika, lai novietotu un sablīvētu skābbarību kaudzē.
Lai gan nažu attālums ir nosacīti neliels – 25 mm –, tiem joprojām var izmantot AUTOCUT automātisko nažu asināšanas sistēmu. Tā nodrošina ne tikai dīzeļdegvielas, bet arī laika ekonomiju. AUTOCUT garantē, ka naži darbības laikā vienmēr ir asi. Tā rezultātā nepieciešamā jauda un degvielas patēriņš tiek samazināts par līdz pat 20 procentiem.

Jo smalkāk, jo labāk: JUMBO
PÖTTINGER, kurš arī līdz šim ir bijis līderis skābbarības piekabju segmentā, kārtējo reizi demonstrē, ka augstas kvalitātes skābbarību var savākt vēl efektīvāk un ekonomiskāk, izmantojot jauno JUMBO 8000, kas barību sasmalcina vēl īsākos posmos.

Lauku saimniecību īpašnieki no dažādām valstīm apstiprina, ka garums pēc smalcināšanas ir ideāli piemērots ganāmpulkam. Šī smalcināšanas sistēma ne tikai ļauj ietaupīt līdzekļus, bet arī garantē visaugstāko skābbarības kvalitāti.”
* BLT Wieselburg, HBLFA Francisco Josephinum (Austrija)

Categories: