Izmēģina NEW HOLLAND un JCB lauksaimniecības tehniku

Dobeles novada Aizstrautniekos, SIA “Ziedi JP” biogāzes stacijā lauksaimniekiem bija iespēja praktiski izmēģināt NEW HOLLAND, PÖTTINGER un JCB lauksaimniecības tehniku, kā arī uzzināt aktuālos sezonas jaunumus. Ikviens interesents vēl var pagūt apmeklēt pasākumus 25. aprīlī Jēkabpilī, bijušā militārā lidlauka teritorijā un 28. aprīlī Priekuļos, Zinātnes ielā 2, Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta laukā. Interesenti dalībai pasākumos var pieteikties, zvanot pa tālruni 27831921 vai rakstot e-pastu gints.englants@stoller.lv.

New Holland

Pasākumā varēja uzzināt par dažādiem NEW HOLLAND traktoru modeļiem un katra tā priekšrocībām. Vairākus no tiem varēja paša spēkiem izmēģināt uz lauka kopā ar PÖTTINGER augsnes apstrādes agregātiem – sējmašīnu, augsnes apstrādes diskiem, pļaujmašīnas kombināciju un sējas kombināciju.

Pottinger agregati

No JCB tehnikas klāsta varēja izmēģināt teleskopiskos iekrāvējus 541-70 AGRI SUPER, 535-95 AGRI SUPER un 531-70 AGRI, JCB kompaktiekrāvēju 155, traktoru JCB Fastrac 3230, kā arī lauksaimniecības frontālo iekrāvēju JCB 435s.

JCB iekravejs

Savukārt, riepu zīmola MICHELIN pārstāvji dalījās ar noderīgu informāciju par to, kas jāņem vērā, izvēloties riepas, kā pareiza riepu izvēle (un pareizs spiediens tajās) ietekmē tehnikas darba ražīgumu un degvielas patēriņu.

Michelin riepa

Pareiza riepu izvēle un montāža ļauj ietaupīt degvielu, paaugstināt darba ražīgumu un uzlabot augsnes stāvokli. Vairumā gadījumu lauksaimnieku galvenais klupšanas akmens ir uzskats, ka riepas, kas traktoram uzliktas jau rūpnīcā, būs piemērotas ikvienam. Tomēr tā nav. Katram lauksaimniekam ir savas individuālās vēlmes un vajadzības, atšķirīgs darba apjoms un līdz ar to tehnikas noslogojums. Tas viss jāņem vērā, iegādājoties riepas.

Michelin riepu parbaude

Līdzīgs pasākums, kurā varēja izmēģināt NEW HOLLAND traktorus kopā ar PÖTTINGER augsnes apstrādes agregātiem notika arī Saldus novada Lutriņu pagasta ZS „Pīlādži“.

New Holland traktors

Michelin riepas

Pottinger diski

JCB lauksaimniecibas tehnika

JCB kompaktiekravejs

JCB lauksaimniecibas ekskavators

Categories: