IEVIEŠOT PLAŠUS DROŠĪBAS PASĀKUMUS, JCB ATJAUNO RAŽOŠANU

Celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotājs JCB 12.maijā paziņoja, ka daļēji atjauno ražošanas procesu četrās rūpnīcās Lielbritānijā, ieviešot virkni drošības pasākumu, kas paredzēti, lai koronavīrusa pandēmijas laikā aizsargātu uzņēmuma darbiniekus.

Ražošanas līnijas Lielbritānijā tika apturētas 18. martā, un vairums no 6500 JCB darbiniekiem Lielbritānijā kopš aprīļa bija dīkstāvē. 12. maijā JCB apstiprināja, ka tiek atjaunota ražošana nelielā apjomā, turklāt ir ieviesta plaša drošības pasākumu programma, lai garantētu darbinieku drošību. Daži no drošības pasākumiem:
– darbiniekiem pirms ierašanās darbā ir jāveic sava veselības stāvokļa pašnovērtēšana, pievēršot īpašu uzmanību iespējamiem COVID-19 simptomiem,
– ierodoties darbā, visiem darbiniekiem mediķu uzraudzībā tiek mērīta temperatūra,
– biroja un veikala darbiniekiem tiek izsniegtas ķirurģiskās maskas,
– veikala darbiniekiem papildu aizsardzībai tiek nodrošināti arī sejsargi,
– vēlāk šajā mēnesī Lielbritānijas ražotnēs tiks ieviestas termokameras,
– ir nodrošināta roku dezinfekcijas līdzekļa brīva pieejamība,
– skaidri iezīmētas joslas personu pārvietošanās nolūkiem un biroja galdu skaita samazināšana, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos,
– ir slēgta kafejnīca, nav pieejami tirdzniecības automāti un ir liegta iespēja kopīgi izmantot darba automašīnas,
– nedarbojas roku žāvētāji, ir jāizmanto papīra dvieļi,
– ja iespējams, darbinieki strādā mājās.

„Ražošana ir atjaunota ļoti nelielā apjomā. Pārsvarā tas ir lauksaimniecības tehnikas pieprasījuma dēļ. Pirms darba atsākšanas mēs veicām padziļinātu izvērtēšanu, kas ļāva ieviest plašus pasākumus darbinieku drošības garantēšanai,” norādīja JCB vadītājs Greiams Makdonalds (Graeme Macdonald).
Viņš stāsta: „Mūsu ieviestie pasākumi nodrošina, ka starp darbiniekiem darba vietā vienmēr tiek ievērota droša distance. Ja riski ir lielāki, tiek nodrošināti papildu sejsargi. Mums, pielāgojoties šiem jaunajiem ikdienas apstākļiem, nav nekā svarīgāka par mūsu darbinieku veselību un drošību, un mūsu ieviestie pasākumi ir paredzēti, lai mēs visi varētu parūpēties par savu veselību un izvairīties no riskiem.”
Darbību ir atjaunojusi ekskavatoru – iekrāvēju ražošanas nodaļa galvenajā mītnē Rousterā, JCB buldozeru un citas tehnikas ražotne Čīdlā, transmisijas sistēmu ražotne Vreksemā un JCB kabīnes sistēmu ražotne Jūtokseterā. Šis uzņēmuma vadības lēmums ir ļāvis atsākt darbu vairāk nekā 400 darbiniekiem.

Categories: